Najlepsze konto bankowe,gdzie?

Witam,w którym banku opłaca się teraz najbardziej otworzyć konto??Chodzi mi o duże banki typu milenium,ing itp.Nie chcę mbanku inteligo itp itd :slight_smile: I ważne żeby można było sprawdzać stan konta przez internet.Pozdrawiam

Co prawda jeszcze go nie ma ale to może być bardzo ciekawa oferta więc może się jeszcze chwilowo wstrzymaj z kontem.

http://www.aliorbank.pl/

ING konto Direct .

a kiedy on ma ruszyć ze swoją działalnością??I co w nim ma być takiego fajnego żeby zaczekać z zakładaniem?? :slight_smile:

no właśnie ostatnio najbardziej zastanawiałem się nad właśnie ING,i na razie jest mi najbliższy :smiley:

Miałem w mBanku, ale miałem złe doświadczenia z nimi, teraz mam w ING Direct i jestem zadowolony póki co :slight_smile:

A którą kartę płatniczą wybrać w ING?Bo jest ich kilka:

Moja karta ING Visa

Moja karta ING Maestro

Visa

Maestro

Jakie problemy?

Mam konto zarówno w mBanku jak i Inteligo.

Inteligo ma tę zaletę, że można za darmo wpłacać na niego pieniądze w okienku PKO. Nie jest jednak w pełni darmowe, przelewy też kosztują.

mBank jest bez opłat, przelewy też za free ale z wpłacaniem pieniędzy gorzej, wpłatomatów jest mało.

Pod względem opłat ING wypada najsłabiej - nie płaci się co prawda za przelewy, ale wpłata w okienku jest bardzo droga. Prowadzenie konta też nie jest darmowe (prowadzenie niby za darmo, ale jest obowiązkowa opłata za kartę).

Każde konto ma wady i zalety. Żadne nie jest doskonałe.

Trzeba wybrać samemu to które najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

wszystko będzie dobrze do momentu wpłaty gotówki w kasie banku, otóż zgodnie z tabelą opłat i prowizji ING Banku Śląskiego taka przyjemność kosztuje każdorazowo 9zł.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie konto Student w ING, mam takowe od 4 lat i jestem bardzo zadowolony.

No właśnie o to chodzi, że z okienka korzystam bardzo rzadko… A z Mbankiem było tak, że chciałem zapłacić kartą, była odmowa tranzakcji, spróbowałem jeszcze raz, było to samo, ale pieniądze z konta zeszły i musiałem tydzień czekać, aż mi je łaskawie zwrócili, mimo że chodziłem do oddziałów i dzwoniłem i w ogóle… :slight_smile: poza tym przelew walutowy krajowy szedł ponad 7 dni roboczych, co jest dziwne trochę, ale to moje osobiste wrażenia :slight_smile:

Co do ING… Każdy bank jest dobry i zły, jak napisał Frog :slight_smile:

Zacytuję swoją niedawną wypowiedź viewtopic.php?f=6&t=266846

Jak ktoś się uprze ,żeby wpłacać w okienku to wystarczy wpłacić na powiązane z k.Direct oprocentowane otwarte konto oszczędnościowe (wpłaty na OKO w okienku za free ,1 osoba może mieć 2 takie konta,) i dokonać przelewu wewnętrznego na na Direct (1 przelew w miesiącu z OKO za free). Za używanie karty też można nie płacić (2 zł) ,jeśli w miesiącu zapłacimy nią na sumę przynajmniej 100 zł.

To absolutna prawda., a jeszcze lepiej mieć kilka kont w rożnych bankach.

Ja od wielu (chyba z 13) lat mam konto w ING (dawniej Śląski) , od prawie 6 lat korzystam z ING on line , a jakieś 5 miesięcy zmieniłem konto na direct , a to dla tego że w moim oddziale banku obok bankomatu pojawił się wpłatomat .

Teraz jedynymi opłatami "manipulacyjnymi " są opłaty za korzystanie z dwóch kart płatniczych , cała reszta (prowadzenie konta , przelewy , spłata kk itp.)są absolutnie za free. Dostęp do konta przez internet nie sprawia żadnych kłopotów.

Jednym słowem mogę ci z czystym sumieniem polecić takie rozwiązanie . Tyle że nie mam porównania z innymi bankami , ale myślę że to co oferuje ING powinno cię zadowolić.