Klawisz skrótu do Administratora

Mam pytanie. Gdy oddałem mój komp do naprawy, pomyślałem że infofmatyk będzie potrzebował haseł wstępu do użytkowników (3 konta wszystkie z hasłem) jednak on odpowiedział że nie i nacisnął jakąś tajemnicza kombinacje klawiszy i wlogował się do systemu jako administrator. Bez wchodzenia na konto użytkowników. Czy wiecie jakie to są klawisze ??

Może ctrl+alt+del :lol: albo windows+L :?

Dzięki bardzo za takie rady - podziałało sorry jeśli cię obraziłem… moja wina :spoko:

Na końcie administratora nie miałeś ustawionego hasła. Wlogował sie pewnie w trybie awaryjnym na to konto.

ctrl+alt+del >>>Zamkinj >>> Uruchom ponownie >>>F8>>>uruchom w trybie awaryjnym >>>Administrator.

Ale on to zrobił bez wyłączania… po prostu wpisał cos na klawiaturze i gitara… :smiley:

No to jak to było ?? Dałeś mu włączony komputer z włączonym kontem??

On poprostu włączył kompa i wcisną F8 wszedł do adninistratora jak na nim nie było hasła i może potem założył doddatkowe konnto .

powoli… dałem mu włączony komp (był nie zalogowany), a on coś nacisnął i się wlogował … bez F8 i bez wyłączania… :slight_smile:

megaemce a na koncie Administrator masz hasło???

Masz właczone konto Gość???

nie mam hasła na adminie i nie mam włączonego gościa… 8)

Spokojnie , nacisną przycisk zasilania , w czasie uruchamiania nacisną F8 ,

wszedł w administratora i tyle. I nic nie musiał dalej wyłączać /restartować.

Ps.

No widzisz , “włamał” się do systemu . :smiley: Ale to Twoja wina. :smiley:

No to pierwsza odpowiedz usera pawcio

Nie była taka głupia jak pisałeś.

On poprostu wcisnął te trzy klawisze. Wpisał Administrator ( Konto ukryte) i sie zalogował. :smiley:

No może ale gdyby tak zrobił to bym widział konto admina (ikona) a jej nie było… tylko ikony moich trzech kont…

No ale jak wpisał admina ?? Jak to zrobił ?? Wcisnął C+A+D i co… ?? :slight_smile:

Nie widziałeś ikony bo jest ukryta. Mozesz ją pokazać sobie.

Uruchamiamy Edytor Rejestru (Uruchom->regedit), a potem otwieramy klucze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\

SpecialAccounts\UserList.

Klikamy prawym i wybieramy z menu :“nowy”->“Wartosć DWORD” i nadajemy nazwę “Administrator” i w pole “dane Wartości” wpisujemy :“1” i klikamy OK.

No ale jak on to zrobił skoro nie wlogował się do systemu przez jakiegoś użytkowinka ??

Jakto ???

Widzę że dalej nie rozumiesz . Użytkownikiem jest też Administrator.

Konto Administrator jest zakładane automatycznie.

W uruchum wpisz Control Userpasswords2 nacisnij Enter.

Konto Administrator jest tworzone przy instalkacji Windowsa. Czyli wcisnął trzy klawisze w/w i wpisał Administrator.

Dopiszę się w tym topiku, bo w związku z nim zaczął się mój problem, choć jest nieco inny. Próbowałem zrobić to co tu piszecie autorowi tematu żeby sprawdzić jak to jest u mnie. No i namieszałem…

Po wpisaniu komendy Control userpasswords2 chciałem zmienić na próbę konto żony - przepisać ją do grupy Użytkownicy (była w Administratorzy) System odmówił, wyświetlając planszę z info że ten uzytkownik ma już nadane uprawnienia i operacja jest niemożliwa (sens był taki w kazdym razie). Był do kliknięcia tylko klawisz “ok”, nic innego. Kliknąłem więc i po tym… konto żony zniknęło :frowning: Są wszystkie pliki, cały profil w Documents and Settings, ale nie ma jej konta do wyboru nigdzie - ani na planszy logowania przy uruchamianiu, ani w panelu sterowania, nigdzie nie można się na nie zalogować! Próbowałem je stworzyć na nowo - nie da się: “Konto już istnieje”. I klops… Istnieje, ale go nie widać nigdzie. Jak to cofnąć, help!

Wzystko co powyżej robiłem mojego konta (na prawach administratora). System: XP Home. Doradźcie coś!

Faral

Masz włączone przywracanie systemu???

Start >>>wszystkie programy>>>Akcesoria>>> Narzędzia systemowe>>>Przywracanie systemu>>>Przywróc mój kom.>>>Dalej

Zaznacz najwczesniejsz podświetlaną datę ,potem godzinę i >>>Dalej

Czekasz na wynik , na końcu kilkasz OK

Niestety Phylby - wyłączyłem przywracanie jakiś czas temu :frowning: Mój błąd…

Na “zniknięte” konto da się wejść zmieniając sposób logowania się użytkowników na ten “mniej przyjazny” - z ręcznym wpisywaniem nazwy uzytkownika. Uruchomiło się normalnie, ale w panelu sterowania w zakładce konta widnieje że to konto ma teraz uprawnienia… gościa :shock: W związku z czym do planszy z kontami użytkowników dostępnej przez “control userpasswords2” mnie z niego nie wpuszcza - “poproś administratora systemu” A jak się przeloguję na administratora, to tego konta nigdzie nie widać, nie mogę więc go kliknąć i zmienić mu uprawnien ani go w żaden sposób “uwidocznić” w systemie… Kurde, pierwszy raz mam takie jaja…

Ludzie udało mi się :smiley: dziękuje wam wszystkim jesteście genialni :slight_smile: hehe wielu zgineło (a bardziej ich foldery) ale przetrwałem i udało się :smiley: super =]