Pojemność dysku

Nie wiem czy w dobrym miejscu swój problem dodaję, ale mam takie pytanie. Na jednym z dysków mam pojemność 10,06 GB. Wolnego miejsca pokazuje mi że zostało 5,66 GB czyli 56%, ale po zliczeniu wszystkich plików i folderów okazuje się że zajętego miejsca jest zaledwie ok. 400 MB. Czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego tak jest? Oczywiście jestem laikiem w wielu sprawach i stąd moje być może naiwne pytanie.

panel sterowania => wygląd i kompozycje => opcje folderów => widok => odznacz: ukryj chronione pliki systemu operacyjnego oraz zaznacz: pokaż ukryte pliki i foldery => zastosuj: ok.

Teraz zlicz sobie pojemność. Po prostu wcześniej nie pokazywało Ci wiele folderów systemowych

Uwzględniłas pliki chronione oraz ukryte, oraz pliki od przywracania systemowego :?

ryczka

bea78b8266c65b14m.jpg

tutaj Ci sie pokazało, że masz te 5 Gb wolnego miejsca?

Bo jak tak to jakoś mnie to dziwi.

Napisz ile w tym oknie widnieje wolnego miejsca.

Tak jak mówią koledzy, od siebie dodam(jeżeli masz XP) to trochę miejsca zajmują pkt. przywracania systemu :wink:

Właśnie Przywracanie systemu jak masz XP to sprawdź MÓJ KOMPUTER --> WŁAŚCIWOŚCI --> PRZYWRACANIE SYSTEMU i tam sprawdź ile MB w danym dysku ci to zżera :D. Albo Wyłącz te przywracanie, alebo zmniejsz ( Chodź i tak MAX Przywracanie to jest chyba 20% pojemności Dysku ). Najlepiej TOTAL COMANDERA Zainstaluj… KLIK

I z jego pozomu pouzuwaj co zbędne…

Wszystko się zgadza.Dzięki wszystkim za pomoc.

DZIEKUJE WAM za podpowiedzi.To jednak były do usuniecia kopie przywracania systemu.Usunołem wszystkie oprócz najnowszej i juz wszystko jest ok!!!Z trzydziestu giga mam wolne 24giga.dzieki dzieki dzieki