Jak założyć hasło na folder lub partycje

czesc wszystki mam problem jak załozyc hasło na folder luba na partycje, poniewaz na kompie mam 2 uzytkownikow ja jestem admin te drugie konto jest ograniczone i chciałbym zrobic hasło na dysk c zeby ta osoba nie mogała otwierac tego dysku bez hasła ale zeby wszystkie programy chodziły jej. Z gory dzieki

P.S. windows XP pro

Nie musisz robić hasła. Wystarczy, że w opcjach folderów odznaczysz

opcję Proste udostępnianie plików. Kliknij później partycję lub folder

PPM>Właściwości>Zabezpieczenia i ustaw sobie, jak tam chcesz.

P.S. Po Internecie nie powinno się buszować z konta administratora.

Chyba o tym nie wiesz.

Dokładnie, właśnie niedawno o tym czytałem. Więcej o zagrożeniach płynących z Globalnej Siebi we wrześniowym CHIP-ie.

A co do zabezpieczania hasłem… program HideXP :slight_smile:

Nowsza wersja programu:

:arrow: Hide Folders XP 1.6 PL

I coś jeszcze:

:arrow: SekretNIK 1.0

:arrow: TopSecret Next Generation

Po co te programy i hasła?

Jeśli posłuchasz mojej rady :smiley: nikt poza osobami wskazanymi w

opcjach zabezpieczeń nie będzie miał dostępu do dysku.

Tylko nie usuwaj udziałów systemowych… Zablokuj użytkownikowi

wsystkie prawa i już.

Po to aby kolega miał wybór. Może woli takie rozwiązanie. A po co to już nie nasza sprawa. 8)

ciekawostka - jak chcesz mieć większy wybór w rodzajach kont jak w win2000 prof. to wpisz w uruchom userpasswords2 - znając to polecenie możesz utworzyc skrót do użytkowników i haseł, zeby nie wpisywać za każdym razem komendy. Ponieważ standardowo Microsoft chyba założył że z XP beda korzystać same Lamy wiec jak wchodzisz z panelu ster. do kont to masz b. ograniczone opcje.

dzieki za rady skorzystałem z programu Hide Folders XP 1.6 PL :slight_smile: i rady dedalusa

Chłopie miej ty litość !!

Błędy w tytule poprawiłem.

sory chyba zabardzo sie rozpedziłem postaram sie nie walic takich byków :-x

lazikar mam problem z tym programem Hide Folders XP 1.6 PL, mówie że jestem niezarejestrowany, jak sie zarejestrować?? :smiley: :!:

Ten program jest płatny muszisz go kupić. 8) Zainstaluj sobie sekretnika program jest darmowy linka masz wyzej. 8)

podaj instrukcję obsługi do sekretnika, czy da się w nim zakładać hasło na folder lub plik? :smiley:

Nie - nie da się! :twisted:

Lazikar sobie z Ciebie chyba zakpił podając Ci namiary na Sekretnik! :twisted:

A zlookałeś chociaż tego progsa? Jest “po polskiemu”! :lol:

SekretNIK Pierwotna wersja polskojęzycznego narzędzia Top Secret firmy G DATA do zabezpieczania danych przechowywanych na komputerach. Ideą programu jest szyfrowanie naszych zasobów i aplikacji w taki sposób, aby inni użytkownicy tego samego komputera, nie mieli do nich dostępu, a jednocześnie, po podaniu hasła można było ich używać jak zwykłych plików i aplikacji, bez potrzeby odkodowywania.

No chyba raczej nie. Jak ktos chce to program sekretnik moze spełniać rolę jaką oczekuje od niego kolega.

Na folder czy plik nie, ale samego programu nie uruchomisz nie podając hasła które tworzysz przy pierwszym uruchomieniu

:lol: Program jest oczywiście po polsku. :smiley: Działa na takiej zasadzie ze pokazujesz mu plik który zostaje ukryty i dostęp do niego jest niemozliwy, a o to ci przecież chodziło.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html przeczytaj ten artykul może ci sie przydać

Żeby dawidcool 13, jak inni userzy nie mieli obiekcji (jak to jest naprawdę) - to rzecz jasna Lazikar nie zakpił sobie z kolegi - a podał mu namiary na doskonałą aplikację.

Tak więc, nie “no chyba raczej nie”, a na 100% “nie”. :twisted:

Swoją ironią chciałam zmusić kolegę do odrobiny samodzielności, a więc ściągnięcia programu i zapoznania się z jego działaniem, które naprawdę jest bardzo proste.

No faktycznie aplikacja jest wyjątkowo prosta w obsłudze. :smiley:

Soorki alee nie zrozumiałem chyba o co ci chodziło. :smiley:

eh, ale ten sekretik nie ma obcji zakładania hasła na folder lub plik, a ja chce taki program! !!

Czyli sugerujesz mam że zostal jeszcze do omówienia program TopSecret Next Generation. :smiley:

Niestety też płatny, ale za darmo możesz go testować przez 90 dni. Jak ten nie pasuje to ustukaj trochę kasy i kup sobie program Hide Folders XP 1.6 PL.