Karta, procek i płyta główna

Karta: XpertVision ATI RADEON X550 PCI-E 256MB 128bit

Płyta główna: Asrock 939DualSATAII

Procesor: AMD Athlon 3000+ S939 Venice oem

Chciałbym się spytać czy te sprzety by dobrze, ze sobą współpracowały i dawały by dobra wydajnośc komputera?

będą, ale może zestaw pod AM2?

tylko trzeba będzie pamięci DDR2.

Bo mam na oku te 3 sprzety i chciałbym usłyszeć opinie od kogoś kto sie zna na tym czy sie opłaca i czy daje dobrą wydajnośc i czy dobrze ze sobą współpracuje.

PS: Niechce komentarzy: Lepiej sobie kup lepszy, droższy itp. :stuck_out_tongue:

tu masz o płycie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149147&st=0

procek dobry, ale grafika marna (zależy od funduszy).

tylko czy opłaca się pakować w nieprzyszłościowy socket?

jeszcze raz piszę - wbierz AM2.

ile masz pieniędzy na wydanie?

No mam 700 zł ale rodzice mi dołożą jakby co… :wink:

AM2 a konkretnie o jaki ci chodzi?

A64 3000+ lub Sempron 3000+

Płyta Asusa M2N-e lub DFI Infinity nForce 4 Ultra

Grafika GF 7300GT Galaxy DDR3 lub Radeon x1300XT Saphari OC Edition

Tylko do tego trzeba dokupić pamięci DDR2 (najlepiej 667MHz w dualu np. 2x512MB).

Raczej nie wyrobisz się w 700 zł.

Ile rodzice mogą cI dołożyć?

Spróbuj rodziców jeszcze namówić na dodatkowe 200zł, i jak już będzie miał te 900zł to zajżyj tutaj :wink:

może lepiej 1Gb najpierw, a w przyszłości druga kostka? :wink: Archie1991 ile masz ramu? Bo sprzedasz i

kupisz ddr2, któro jest tańsze :wink:

Powiem tak: niechce jakiegos super dobrego kompa. Chciałbym się wyrobić do 700 zł, było by lepiej :wink:

Teraz mam 256 mb ramu :stuck_out_tongue:

to jak do 700zł to możesz wziąć to co podałeś.

ostatecznie s.939 nie jest takim złym rozwiązaniem.

tylko koniecznie pomyśl na zakupem 512ram.

Archie1991 co obecnie masz?

jak sprzedasz to co masz to możesz dołożyć do kompa nowego, czy to już wliczone?

odradzam, ale kolega freedom zaraz naleci na mnie, że się uwziąłem na tej mobo i pisze herezje :x :lol:

grasz? Jak nie to bierz najtańszą grafę na PCIe(x300), do tego atek 3000+ i asus m2n-e, sprzedajesz ram, kupujesz goodram ddr2 667MHz 512MB za 150-160 zł :wink:

Zgodze się z tym sam bym też tak zrobił.

skoro nie ma w Tobie ani krzty obiektywizmu to się nie dziw.

owa płyta jest bardzo dobra.

szczególnie, że w tej cenie nic innego nie znajdziesz.

:x

co nie ma obiektywizmu? :x Nie polecam badziewia…

mam 800 zł i za nic w świecie bym nie brał asrocka, wolałbym płakać nad tym co mam miesiąc więcej i kupić coś porządnego.

co nie oznacza, że trzeba się zgadzać na takie produkty :x

Złączono Posta : 03.09.2006 (Nie) 20:04

freedom

http://forum.dzikie.net/index.php?actio … t&id=21587

ostatni post Legwan’a.

to nie jest badziewie :lol:

przypominam, że kolega ma 700zł i wolałby się w tej kwocie wyrobić.

procek 280zł, ma kupić mobo za 350zł? rozumiem, że za 70zł kupi sobie kartę graficzną? chyba zaintegrowaną :mrgreen:

gdyby chipset był badziewiem, nie kupiła by go NVIDIA.

“odbija się to na wydajności”?

proszę o testy, a nie puste słowa nie poprte faktami.

fakt może być wydajność mniejsza, ale będzie to maksymalnie rzędu kilku %.

Widzę że tu dalej krążą te same opinie o tym Asrocku.

Archie1991 > Nie słuchaj ich i bierz sobie tą płytę. Mam ją od grudnia zeszłego roku i jestem zadowolony. Płyta jest stabilna i całkiem nieźle się na niej podkręca.

Jedyne co musisz zrobic to zmienić pastę na NB i SB oraz wgrać jakiś nowy bios.

Temat o tej płycie masz np. TUTAJ > Jest tam mnóstwo użytkowników tej płyty i jej nowszej rewizji VSTA. Zapytaj tam co sądzą o tej płycie to będziesz znał opinie jej użytkowników, bo tutaj to jedynie otrzymasz informacje typu “Nie kupuj bo to Asrock” ( bez żadnych konkretnych argumentów oczywiście). Wiem że Asrock to nie DFI, ale niektóre płyty ma bardzo dobre.

Żeby pobawić się w mocniejsze OC musisz pobawić się w modyfikacje PCB płyty, ale są one bardzo proste do wykonania i można je zrobić lakierem przewodzącym prąd, który można bezproblemowo usunąć.

Wszelakie info odnośnie tej płyty znajdziesz na tym forum do którego linka masz wyżej.

Proponuję Ci kupić :

Procesor : A64 Venice 3000+ ( ok 275zł )

Płyta : Asrock 939Dual-Sata2 ( ok 230zł )

Ram : Kingmax Hardcore PC4000 512Mb ( ok 230zł )

Napewno nie będziesz żałował.

Pozdrawiam

a jak nie gra to dlaczego nie, ale znów będzie inny chip i wydajność w dół.

Nie mam ochoty toczyć dalej walki w kolejnym temacie który nic ma się do AsRocka, bo to się robi nudne a i tracę cenny mój czas na to.

I AGP i PCIex są na tej płycie W PEŁNI SPRAWNE.

Takie stwierdzenie że się to odbija na wydajności można sobie między bajki włożyć.

AGP jest obsługiwane przez SB, natomiast PCIex przez NB.

To że ktoś się sugeruje wynikami z 3Dsmarka05 to nie znaczy że płyta ma mniejszą wydajność. Faktycznie w 3Dsmarku05 grafy na AGP mają słabsze wyniki, ale to tylko dlatego że nie jest zoptymalizowany pod chipset ULI. Wydajność w grach jest OK.

wigrus > jak nie chcesz się znowu kłócić to czemu znowu jedziesz po tej płycie ??

ASRock nie jest zły jak pracowałem na komputerach z ASRockami nawet tymi starszymi i nie zauważyłem by różniły się od Abitów i Asusów czymś innym niż ceną i możliwościami oc ale niektórzy nie bawią się w oc więc po co komu mocna płyta jak nie podkręca , a jeśli czytam a tym Asrocku same dobre rzeczy [uLi to chipy produkowane przez nVidie] to sam go kupie po co mi wydawać 400 zł na płyte z AM2 jak większość z nich została co najwyżej odświerzona. Jak już kupywać coś na AM2 to lepiej jeszcze poczekać [ale jak by każdy czekał na nowości to by się postarzał co dziś kupimy za miesiąc już nadaje się do wymiany] aż wyjdą płyty nie odświerzane a z normalnymi chipami. Ten ASRock nie jest królem o/c bo w końcu procesor AMD A64 3000+ podkręcony do 2,5 - 2,7 to przecież co dla niektórych mało, uprzedzenia do ASRocków mnie dziwią ktoś kto nigdy nie używał komputera z tą płytą wie że jest zła to jak polowanie na czarownice, sam kupie tego ASRocka bo mam karte na AGP i nie stać mnie by kupić coś na PCI-E. Znajdcie coś na 939 w cenie podobnej do ASRocka z pełno wartościowym AGP i PCIE to poromawiamy posty wirgusa że nie poleca badziewia sa bez wartościowe bo nie czytał praktycznie nic o tej płycie i kieruje się zasadą ASRock = złe.

Wady ASRocka zła współpraca z Radeonami X300 które i tak podobno nie były udane, podobno bo na nich nie pracowałem więc nie będe się wypowiadał.

Mała kontrola napięć można podnieść o 0,5 V ale i tak można podkręcić do 2,5 - 2,7 GHz proca 3000+ ale jak komuś się chce to Vmody, lutownica, ołówek, mowa rev płyty już poprawia podnoszenie napięcia i została tam wbudowana nowa dźwiękówka pod Win Vista.

Zalety cena, dużo portów pełno wartościowe AGP i PCIE karty na PCI-E i AGP moga pracować jednocześnie

yyy no jak to? Żeby mobo nie współpracowało dobrze z jakimś sprzętem?

Może to właśnie wasz AsR…

zasada jest jedna co jest do wszystkiego to jest do niczego,

nie mam takiego nicka, nie wymiguj się błędem, pisz wolniej bez błędów,

chciałem skończyć na tamtym poście, ale zaraz powiecie, że się poddaje, albo przyznałem wam rację.

Więcej o tym czymś pisać nie będę, szkoda, że piszecie tylko o jednym a w innych sprawach nie możecie się wypowiedzieć, smutne :frowning: