Bardzo powolne USB 2.0

Jeżeli tak ma wygladać transfer na USB 2.0 to ja dziękuję…

Ostatnio zmieniłem płytę główną(Asus A8NE) i kupiłem dwa urzondzonka pod USB 2.0. Zainstalowałem SP2 no i wszystko powinno śmigać ładnie. Tymczasem transefre podczas kopiowania na pendrive’a czy mp3 playera jest tragiczny (ok. 40-50 kB/s)! W opcjach urządzenia usb mam włączoną “optymalizację wydajności”, ale niewiele to zmieniło… ściągnąłem najnowsze sterowniki do płyty głównej stąd Ale nic to nie dało…

Jakieś pomysły?

Może wina nie leży w Twojej płycie głównej, ale w szybkości mp3 playera?? Jakiej marki masz ten mp3 player?

Problem znany.

Na początek sprawdź urządzenia USB na innym kompie,urządzenia wpięte bezpośrednio do portów USB płyty - nie na śledziu lub w panelu przednim.

Jak na innym kompie dobrze zrób to:

Na początek wskazane aby mieć podłączoną do komputera klawiaturę lub mysz PS2 aby poprawnie odinstalować porty USB.

W związku z tym że XP nie wyświetla wszystkich zainstalowanych urządzeń w menadżeże urządzeń,nawet po wybraniu opcji Pokaż ukryte urządzenia musimy utworzyć zmienną środowiskową.

Czyli wyświetlamy Właściwości naszego komputera i przechodzimy do zakładki Zaawansowane. U dołu tej karty klikamy przycisk z napisem Zmienne Środowiskowe. W nowym oknie,w dolnej sekcji o nazwie Zmienne Systemowe klikamy przycisk Nowa ,po czym w polu Nazwa zmiennej wpisujemy devmgr_show_nonpresent_devices , zaś jako Wartość zmiennej – wpisujemy 1.Zatwierdzamy zmiany,klikając OK.

Przechodzimy do menadżera urządzeń i zaznaczmy opcję Pokaż ukryte urządzenia i teraz mamy pokazane wszystkie zainstalowane urządzenia w komputerze.

UWAGA proszę nie usuwać z menadżera nic czego nie znacie.

Teraz odinstalujemy urządzenia w zależności jaki mamy problem,skupimy się na problemie urządzeń typu MP3,MP4,Pendrive,Dyski zewnętrzne USB:

Czyścimy sekcje menadżera z wpisów zgodnie z tym co poniżej:

Urządzenia USB mają być wypięte z gniazd USB komputera,oprócz klawiatury i myszy jeśli takie posiadamy.

  • rozwijamy gałąź Stacje dysków i odinstalujemy wszystko oprócz naszego dysku/dysków – zostają tylko wpisy dyskowe dysków twardych.

  • rozwijamy gałąź kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i odinstalujemy wszystko – ma być pusto,restart komputera i system ponownie zainstaluje USB w wersji 1.1 lub 2.0 – dla USB2.0 musimy posiadać system XP z SP2 lub XP z SP1 plus sterowniki do USB 2.0 producenta naszej płyty głównej,w przypadku innych systemów musimy zainstalować stery do USB 2.0 do naszego systemu,należy pamiętać że sterowniki do USB1.1 posiada system.

Po restarcie systemu sprawdzamy czy wszystko gra w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej i reszcie.

Po tym zabiegu wsadzane urządzenia USB będą się instalować automatycznie lub trzeba je zainstalować ponownie. Czyli może być potrzeba przeinstalować drukarkę USB,modem USB/inne – wiele urządzeń zainstaluje się jednak ponownie automatycznie.

Jest to Wiwa wmp 501. Nawet jeżeli to wina mp3 playera to dlaczego Data traveler 2.0 Kingstona też tak powoli chodzi…