Vnc - zdalny dostep do kompa - pytanie

witam, zacząłem grzebać w googlu po uprzednim dostaniu info od znajomego, że jest w pełni darmowy serwis udostępniający usługę VNC poprzez przeglądarkę, wystarczy założyć tylko konto. Ktoś się spotkał z takim czymś ? Na chwilę obecną znalazłem tylko usługę dell’a ale ona jest płatna 100 $ na rok albo 10 $ na miesiąc.

może ktoś poleca inne darmowe i w pełni funkcjonalne programy (wliczające przesyłanie plików pomiędzy klientem a serwerem) ?

Team Viewer

+kill

po pierwsze powiedz, z jakiego do jakiego systemu operacyjnego chcesz mieć komunikację?

z mojego doświadczenia to tak

  1. jeżeli chcesz mieć komunikację zdalną, nie używaj nieznanych pośredników

  2. jeżeli są to dwa systemy Windows, to możesz użyć Skype (z połączeniem bezpośrednim)

i do kontrolowania co się dzieje na drugim komputerze, i do przesyłania plików,

ze Skype korzysta nawet IBM w ramach swojej sieci korporacyjnej :wink:

  1. korzystałem z darmowego serwera TightVNC (serwer Windows, klient Linux i Windows)

i dodatkowo dodałem usługę VPN, tak aby szyfrować połączenie.

Jeszcze proszę dopisz, do czego potrzebna jest ta komunikacja VNC,

może zwykłe RDP wystarczy ?

Karol

team viewer jest platny … a darmowe jest tylko pierwsze piec minut

Przecież w systemie masz Pulpit zdalny. Co do wymiany plików stawiasz serwer FTP u siebie na komputerze tworzysz konto użytkownikowi i jazda (ustawcie mocne hasło) - darmowych serwerów FTP jest do diabła i trochę …

?? Do zastosowań prywatnych o ile mnie wzrok nie myli - jest darmowy. Do zastosowań biznesowych należy wykupić licencję - ale i tak w dalszym ciągu nie widzę żadnych ograniczeń czasowych.

Tak jak napisał dr_kapiatek: odpowiedź na pierwsze pytanie jest tu kluczowa, by nie dopuścić do przerostu treści nad formą …

TughtVNC jest darmowy do zastosowań prywatnych i komercyjnych.