Win 7 z MSDN AA a ponowna instalacja po formacie

Chciałbym zainstalować sobie WIN 7, którego posiadam z systemu MSDN AA. Zastanawia mnie jednak czy po jakimś czasie kiedy będę chciał zrobić format systemu będzie to możliwe? Słyszałem, że systemy operacyjne z MSDN AA można instalować tylko raz na kompie? Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu? dziękuje.

Dodatkowo, przypuśćmy że chciałbym zainstalować sobie WIN 7 z MSDN AA po zakończeniu studiów (a nie dużo mi już zostało). Czy będzie to możliwe?

Dodane 06.12.2009 (N) 19:15

odświeżam trochę temat, gdyż zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

System z MSDN AA możesz instalować dowolną ilość razy w trakcie studiów, ale tylko na tym samym komputerze.

Po studiach instalowanie takiego systemu jest zabronione.

Poważnie? A ja sprawdziłem FAQ swojego Wydziału, i przeczytałem, że mam prawo używać tego samego oprogamowania na dwóch komputerach jednocześnie :!: Warunek :?: Obydwa komputery moją własnością, no i użytek :wink: niekomercyjny rzecz jasna. Co innego sprawa odmowy aktywacji: tu niezbędny może być kontakt z adminem ELMS.

Nowa instalacja Windows po zakończeniu studiów jest możliwa ale nielegalna.

Postaraj się o jakiś program typu Acronis True Image lub Norton Ghost, zainstaluj Windows przed obroną, zrób obraz i po problemie.

Owszem, ale można go używać do celów niekomercyjnych do momentu reinstalacji.

Zabronione czy niemożliwe? Dla mnie to trochę bez sensu, do końca studiów zostało mi niewiele czasu. Jakbym teraz miał zainstalować sobie Windowsa, a po zakończeniu studiów zaistaniałaby konieczność reinstalacji to bzdurą byłaby niemożliwość taka.

I jedno i drugie, po ukończeniu studiów klucz który dostaniesz po prostu wygasa i ponowna aktywacja po reinstalacji systemu na tym kluczu nie bedzie możliwa.

Niby dlaczego? Oferta ta jest przeznaczona wyłącznie dla studentów, więc dlaczego byli studenci mieli by moc z niej korzystać?

Fiesta , no jak ?

http://www.microsoft.com/poland/edukacja/faq.aspx

:shock: pakeroso , ale o co dokładnie ci chodzi ??

w praktyce po zakończeniu studiów jak już pisano po reinstalacji na kluczu z msdn aa systemu sie nie da aktywować, jeśli jesteśmy uczestnikami programu przysługuje nam prawo do aktualizacji systemu na nowszy a po zakończeniu studiów mimo iż teoretycznie nalezymy do wyżej wymienionego programu to ponieważ posiadamy i korzystamy z systemu nie mamy prawo do aktualizacji systemu do nowszej wersji lecz nie tracimy praw użytkownika systemu czyli prawo do aktualizacji systemu np. łatek do systemu

więc wszystko sie zgadza i fiesta , pisze niewątpliwie wszystko zgodnie z prawdą, nic nie jasnego

Więc krótko. Reinstalacja systemu z MSDN AA po zakończeniu studiów jest możliwa?

Teoretycznie jest, ale jest to równe z piractwem, po skończeniu studiów można używać systemu aż do formatu, ale jak sobie zainstalujesz od nowa, to dalej masz niby legalny czysty system, ale to już jest traktowane jak piractwo.

co do instalowania dowolną ilość razy w trakcie studiów, to jak nie będzie Ci się chciał aktywować, pisz maila do Microsoftu, zrobią, że znów będziesz mógł aktywować, albo przyślą inny klucz, tak jak mi :slight_smile:

Zulowski chodzi mi o możliwość jako taką, czystej instalki po zakończeniu studiów.

nie, nie można zgodnie z zapisami regulaminu całego programu ponownie instalować po zakończeniu studiów,

nie można czy nie powinno się, bo takie dwa pojęcia trzeba rozróżnić? swoją droga dziwne, że nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi. jedni mówią tak, drudzy inaczej.

Psi , przecież od początku masz tu jasną odpowiedź - da się, ale nie wolno (czyli fizycznie można, ale prawnie nie powinno się) bo złamiesz warunki licencji i Twój system choć aktywowany, oficjalnie będzie pirackim.

Możesz jednak zrobić tak, jak polecił CzajAn - przed końcem studiów instalujesz czysty system, aktywujesz i robisz obraz partycji. Ten obraz będziesz mógł legalnie sobie przywracać jak długo będziesz chciał (może jednak przestać działać po zmianie komputera).

Skąd niby serwer aktywacji albo automatyczny system telefoniczny ma wiedzieć, że już zakończyłem studia?

przecież są w wątku pojawiły się posty wzajemnie się wykluczające.

Jak widać po niektórych postach, na tym forum nie trawimy piractwa o czym zresztą powinieneś dobrze wiedzieć. Skoro zatem piszemy Ci, że jakaś procedura jest nielegalna to po kiego grzyba się pytasz czy jest możliwa do realizacji :?:

Swoją drogą z tym utworzeniem obrazu partycji i odtwarzaniu z niego systemu Windows zapomniałem dodać, że największą zaletą tego rozwiązania jest koszt instalacji równy 10 - 15 minut, a nie jak w przypadku instalacji z czystego nośnika M$ - od kilku godzin do nawet kilku dni.

Czy można używać oprogramowania MSDNAA po zakończeniu studiów?

Tak, student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania MSDNAA. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windowsa XP z MSDNAA nie można go uaktualnić do Windowsa Vista). Może dalej korzystać z poprawek (np.za posrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego programowania oraz je odtwarzać.

Czy po ukończeniu studiów mogę nadal korzystać z oprogramowania zawartego w MSDNAA?

Tak. Ważne jest aby to oprogramowanie było nadal wykorzystywane do celów edukacyjnych i badawczych (nie komercyjnych).

Można korzystać po zakończeniu studiów, jednak nie można już programów instalować ponownie, czyli jeśli zakończymy

studia i będziemy chcieli przeinstalować system (np. Windows XP), to nie możemy tego już zrobić.

To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości, można wykonać kopie systemu a później w razie potrzeby przywrócić system z obrazu

To zdanie również nie rozwiewa wątpliwości z gatunku “nie możemy czy jest to niewykonalne :?:”

Napisz odwołanie/skargę/zażalenie* do Microsoftu - to ich oprogramowanie i oni ustalają warunki tej gry.

Proponuję zacząć list od zdania “Dziękuję za udzielenie mi darmowej licencji na użykowanie Waszego oprogramowania w ramach licencji MSDNAA …”

btw. masz problemy z windows? Są alternatywy

doskonale wiem o tym, że nie toleruje się tutaj piractwa. Ja sam go nie toleruję dlatego pytam o szczegóły tej licencji.

btw. czy dla Ciebie nielegalna znaczy dokładnie to samo co nielegalna? Żadne zdanie w tym temacie nie rozwiewa moich wątpliwości dotyczących tego czy reinstalacja systemu jest nielegalna czy poprostu awykonalna bo, nie wiem, klucz wygasa i staje się bezużyteczny.

ojej staje się bezużyteczny ponieważ gdy klucz straci swój okres ważności gdyż konto ELMS zostało dezaktywowane

po przeinstalowaniu systemu nie aktywujesz go ponownie