Windows 32bit nie otwiera instalatora Windows'a 7 64bit-wego

Witam.

Otóż mam problem z zainstalowaniem 64 bitowego Windowsa 7.

Gdy restartuję komputer instalator windowsa nie jest odczytywany przez system tak jakby płyty w ogóle nie było. Także z setup na płycie nie jest odtwarzany i pojawia się komunikat : “Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze. Skontaktuj się z wydawcą oprogramowania by znaleźć wersję dla tego komputera.” Boot jest ustawiony na CD ROM. Na laptopie płyta odczytuje się i od razu wyskakuje setup (Laptop ma 64 bitowy system).

 

Podaj parametry sprzętowe tego komputera. 

maxiro , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows 7 32bit

Procesor Intel I5 3,2Ghz

Ram : 4GB

Karta graficzna : Nivida gtx 460

Lepiej podaj model laptopa.

Asus K52JF. Ma gorsze specyfikacje niż stacjonarny.

Cóż - Asus nie przyznaje się do wyprodukowania takiego modelu - chyba że to jakaś wersja na rynek poza Europę. Komunikat zaś nasuwa mi jeszcze jedno pytanie, ale teraz jak czytam post otwierający - to odnoszę wrażenie że pisałeś tam coś o Lenovo, a teraz tego nie widać … Jeśli jednak się nie mylę - to istotnie z płyty instalatora przeznaczonego dla Lenovo nie zainstalujesz systemu na Asusie. No - chyba że jednak się mylę albo miałem zwidy. Jak rozumiem zaraz się dowiemy jakimi nośnikami dysponujesz ?

Płyta pewnie niebootowalna, sprawdzona na innym kompie czy prawidło się bootuje?

I to jest normalne, że na Win 32-bit instalator 64-bit się nie odpala, żadna aplikacja 64-bit nie ma prawa się uruchomić w 32-bit środowisku