Windows 64 bitowy, a Internet explorer

Witam serdecznie.

 

Już od jakiegoś czasu zastanawia mnie jedna sprawa. W systemie np. Windows 7 w wersji x64 po instalacji znajdują się dwie wersje internet explorera, wersja 32 i 64 bitowa.

Jednak, gdy zainstalujemy nowszą wersję przeglądarki np. chociażby z Windows Update to pozostaje już tylko jedna wersja i nie jest napisane czy jest to wersja 32 czy 64 bitowa tak jak to było poprzednio(chociaż w oknie o programie pisze, że jest to wersja 64 bitowa). Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć tę sytuację? Czy aktualizując IE usuwamy tym samy wersję 32 bitową z windows x64? Według mnie tak właśnie się dzieje, bo po takiej aktualizacji nie ma możliwości uruchomienia 32 bitowej wersji tego programu, a w WU do aktualizacji pokazuje się tylko IE x64.

Prosiłbym kogoś mądrzejszego ode mnie o wytłumaczenie mi o co tutaj chodzi, bo nie rozumiem logiki MS w tym względzie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że udało mi się dosyć jasno przedstawić mój problem.

Pozostałości z  początku WIN 7 kiedy to do IE 64 bit nie było jeszcze wszystkich wtyczek, dlatego po  czystej instalacji  Win 7 masz dwie wersje IE.

Czyli nie ma sensu instalować oprócz wersji 64 bitowej także 32 bitowej? Tak szczerze mówiąc nawet nie wiem czy jest to w ogóle możliwe.

Pytanie:  po  co  ci to potrzebne ??

Nie jest mi to potrzebne w żadnym razie. Pytam tylko z ciekawości. Taką już mam chyba naturę, że lubię grzebać i dociekać. Tak w sumie to na moje pytanie odpowiedź uzyskałem. Dziękuję.