Windows 8.1 64bit - nie działa ChomikBOX

Witam serdecznie.

Na wstępie zaznaczam że nie jestem piratem :wink:

Serwisu Chomikuj.pl używam by przetrzymywać na nim swoją grafikę, gry w ISO (jako że mój Lenovo Y510P nie ma napędu DVD tylko dwie karty graficzne napędu nie posadam) i podobne pliki których sam jestem autorem lub właścicielem oryginalnych płyt.

Niedawno przesiadłem się na Windows 8.1 64bit, jednak gdy zainstalowałem ChomikBOX i uruchomiłem go komputer zawiesił się.

I zawieszał się gdy próbowałem uruchamiać program ponownie, po restarcie komputera, z trybami zgodności zacząwszy od Windows XP SP3 skończywszy na Windows 7.

Za każdym razem kończy się tak samo - zawieszenie się komputera i restart za pomocą przycisku.

Co może być tego przyczyną?

Na wirtualnych dyskach można właśnie takie swoje skarby trzymać. Przecież wiadomo, po co jest platforma chomikuj. Widocznie, zabezpieczenia win 8.1 są ustawione na blokowanie aplikacji do pirackiego wykorzystania.

Czyli nie da rady.

Szkoda, chomikuj.pl mogłoby być także wykorzystywane jako serwer do przechowywania plików własnych i kopii oryginalnych płyt tak by nie przepadły w chwili zniszczenia nośnika.

Ale oczywiście można wykorzystać chomika w nielegalny sposób skoro się da i w ten sposób uniemożlić osobom ładowanie tam plików LEGALNYCH.

Swoją drogą te całe blokowanie aplikacji wykorzystania pirackiego powinno działać też na Win7 a pamiętam że tam chomik działał bez problemu i mogłem przesyłać własną grafikę i obrazy płyt.

Jakie są inne serwery które wiadomo że nie znikną z dnia na dzień na których mógłbym zamieścić swoje pliki?

Wpisz w google - wirtualne dyski online. Sprawdź, czy wystarczy Co dropbox.

Google Drive

OneDrive (wbudowany w 8.1)

Jest w czym wybierać

Da radę.

Ja również korzystam z tego oprogramowania (Chomik Box) i nie powoduje ono u mnie żadnych problemów z systemem.

Dobre;-)

Jeśli takie zabezpieczenia by istniały to były by też blokowane programy jak utorrent czy emule itp a nie są :smiley:

Fakt. Filtr smartscreen nie zaraportował strony, jako szkodliwej. Net trąbi, że to nieetyczne i jawne piractwo.

Trzeba by było sprawdzić w podglądzie zdarzeń, dlaczego nastąpił błąd zainstalowania chomika. Sprawdzić w zaawansowanych ustawieniach firewalla…

Mnie wystarcza google drive.

Hmm… To nie wiem w czym może tkwić problem. Sprawdzałem w ewentualnych wymaganiach i .NET Framework mam w wersji 4.5.2, VB 2005, 2008, 2010, 2012 i 2013 w wersjach 32 i 64bit ( musiało się zainstalować bodaj z jakichś aplikacji lub gier). Najnowszy Firefox, Java itp. Sterowniki również. Może być to winą AVG Internet Security 2014? Próbowałem skanów + usunięcie błędów w AVG PC TuneUp 2014 zaktualizowanego do najnowszej wersji i też nic…

Spróbuj wyłączyć na chwilę całkowicie zaporę i sprawdź.

Efekt ten sam. Zawieszenie się w chwili dodania pliku do wysłania na serwer, po chwili niebieski ekran i na koniec automatyczny restart. Wesoło.

Próbowałem i wyłączyć całkowicie AVG IS 2014, i z wyłączoną zaporą. Nic to nie daje.

Znalazłem stronę 3gb.pl która działa tak samo jak chomikuj, a co najważniejsze nie zawiesza mi komputera tyle że nie ma swojej aplikacji do zrzucania/wysyłania plików a to wielka szkoda. Żadnych danych tam nie wpisywałem, wątpie by był to jakiś przekręt o których ostatnio jest głośno więc chyba nie podliczą mnie na 50tyś zł za pierwszy miesiąc heheh. Daruję sobię chomikuj, nie wiem co powoduje zawieszenia się komputera podczas prób wrzucenia czegokolwiek i ilekolwiek by ważyło na serwery comika.

Sprawa jest o tyle dziwna że i 3GB.pl też nawaliło wtedy gdy dodałem plik i próbowałem wysłać go na serwer komputer zawiesił się i zrestartował - czyli tak samo jak w wypadku chomikuj.pl.

Więc niezależnie czy wysyłam plik który chcę dodać z aplikacji chomikbox, czy z firefoxa dodając plik na stronę serwera efekt jest taki sam - zawieszenie i zrestartowanie.

Testowałem też storino.pl - to samo.

Aplikacje typu torrent - czy to azureus czy utorrent - wszystko działa bez zarzutu, google drive też. Czy może brakować mi jakiejś usługi włączonej w windows skoro mam takie problemy lub mam włączoną usługę którą wypadałoby wyłączyć do eliminacji w/w problemu? Wiem że włącza się je i wyłącza w panelu sterowania->wszystkie elementy panelu sterowania->programy i funkcje->włącz lub wyłącz funkcje systemu windows jednak nie wiem nawet czego tam szukać :wink:

Co chodzi o kod błędu to cały czas wyskakuje mi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL o cokolwiek chodzi. Wydaje mi się że mam włączoną jakąś blokującą usługę lub wyłączoną potrzebną. Wszystko inne działa w 101% sprawnie.

Podejrzewam coś ze sterownikami…

Pobierz narzędzie Debugging Tools for Windows ze strony Microshitu: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/hh852365

Szukaj pliku “WinDbg”.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia Debugging Tools for Windows, należy wybrać menu File, a następnie Open Crash Dump.

Lokalizujemy folder C:\Windows\Minidump i otwieramy plik, który został zapisany podczas ostatniego Bluescreen’a. Nazwa plików minidump składa się z przedrostka Mini, oraz daty utworzenia.

W oknie, które wyskoczy klikamy przycisk „No”.

Wrzuć zawartość na jakiś “wklejto.org” czy coś i podaj tu linka, spróbuję pomóc zlokalizować co robi problem.

http://www.sendspace.pl/file/bfec8bb664a9be3db538c37

Z tego wynika że to jakiś ntoskrnl.exe powoduje problem.

Jest to związane ze sterownikiem systemowym i jądrem systemu, niestety nic mi to nie mówi.

Spytam jeszcze jaką masz grafikę, czy sterowniki poinstalowane. Pytam o grafikę bo może sterowniki AMD powodują problem.

Spróbuj jeszcze odinstalować AVG i Chroma jak masz i zainstalować ponownie.

W ostateczności test pamięci RAM i HDD.

Spróbuj.

Mam laptopa Lenovo IdeaPad Y510P, procesor Intel i5-4200M, grafikę 2xGeForce 750GT SLI, 16GB Ram. Sterowniki jak na ten moment mam aktualne. Błędów AVG TuneUp 2014 mi nie wykrywa.

Pamięci i HDD testowałem bodaj AIDA 64bit i wszystko było w porządku. Z Chroma nie korzystam, wolę Firefoxa (przyzwyczajenie można by powiedzieć - Chroma nawet nie sprawdzałem bo nie było potrzeby).

Odinstalowanie AVG nic nie dało ;-(

Problem pojawia się w chwili gdy próbuję wrzucić na jakiś hosting plików typu chomikuj i w/w pliki, w innych przypadkach laptop chodzi i w ogóle nie sprawia problemów.

Windows w wypadku próby wrzucenia jakiegokolwiek pliku zachowuje się tak jakby nie miał jakiejś usługi włączonej (to moja spekulacja hehe), w wypadku chomika wyglądało to tak że w chwili dodania pliku w aplikacji chomikbox komputer zamarł i po crashu się zrestartował, w przypadku próby wrzucenia pliku przez przeglądarkę dzieje się dokładnie tak samo - i w sumie tylko przy podejściu do załadowania pliku/plików na serwer mam problem, w pozostałych wypadkach nie ma żadnych (gry, aplikacje itp) i śmiga wydajnie i szybko. Tak jakbym nie miał usługi jakiejś, dziwnie…

Powiem szczerze że, nie wiem co to może być…może ktoś z mądrzejszą głową się odezwie w temacie…

Póki co zrób jeszcze jeden krok…

Być może uszkodzony jest któryś plik systemowy.

Zrób tak:

Otwórz wiersz polecenia jako “Administrator” i wpisz: sfc /scannow

Jak będzie miał jakiś plik popsuty to sobie naprawi.

W DXDIAGu też wyskakują błędy nieznanych urządzeń, zapisałem w txt analize z dxdiag i widzę że są też jakieś błędy, czy podesłanie dxdiag.txt coś pomoże?

Podeślij, nawet gdy sam nie będę wiedział, na pewno ktoś pomoże…

Zrobiłeś sfc /scannow?

Tak, dzięki. Coś tam naprawiało ale chyba nie to co trzeba :wink:

ChomikBOX itp aplikacje działają tak jak działały czyli nie działają :wink:

 

Link do dxdiag.txt - przy końcu zaczynają się błędy, sporo ich tam jest. Być może któryś z nich jest odpowiedzialny za problem ale pewności nie mam.

http://www.sendspace.pl/file/7370666ab1a4832e38c5718

Więc tak…przy błędzie Chomikboxa jest odwołanie do pliku QtCore4.dll, jeśli faktycznie on odpowiada za problem to wystarczy naprawa systemu.

Uruchom komputer z płyty lub partycji recovery i wykonaj opcje naprawy.

Drugi pomysł to założenie nowego konta użytkownika i sprawdzenie na nim czy problem z chomikiem występuje, jeśli nie to zamienisz sobie konta, jeśli tak to… patrz wyżej.

Sorki ale w tej sytuacji macam w ciemno.