Windows Defender i Malwarebytes Anti-Malware (Premium?)

Czy Windows Defender (W 8.1) i Malwarebytes Anti-Malware (opcjonalnie w Premium?) + zdrowy rozsądek wystarczają by zapewnić bezpieczeństwo? Pytanie sprowadza się w sumie do tego czy Windows Defender pozwala wykryć i usunąć zagrożenia, na których nie skupia się Malwarebytes Anti-Malware? Pytam głównie o wasze doświadczenia. Nie znalazłem porownań w stylu Kaspersky/AVG etc. vs Defender i Malwarebytes Anti-Malware.

Defender ma znikomą skuteczność wykrywania wirusów, poleciłbym choćby AVG Free 2015. Na pewno będzie bardziej efektywny. Dodatkowo raz w miesiącu skan malwarebytes w wersji non-premium i będzie okej.

Panie, tu nie ma co porównywać. Defender to pic na wodę, a MBAM to nie jest antywirus. Tak jak mówi Longhorn2009, lepiej mieć jakiegoś porządnego darmowego antywirusa, a do tego raz na jakiś czas sprawdzić MBAM-em.

MBAM - w samej naziwe wyjaśnili do czego służy i dość jasno z niej wynika, że nie jest to antywirus. Napisałem gdzieś, że jest?

Na słupek wykrywalności (powiedzmy 60%) Defendera to każdy głupi umie spojżeć. Chodzi mi o konkretniejsze info niż “pic na wodę” odnośnie tego jaka ilość (i jakich) zagrożeń przechodzi przez skaner Defender+MBAM (MBAM nie skupia się na zagrożeniach popularnych, z którymi Defender sobie powinien poradzić) w stosunku do pakietów IS Bitdefendera czy Kaspersky. Oraz Defendera+MBAM, a Kaspersky+MBAM - spojżenie tylko na testy Defendera vs dajmy na to Kaspersky jest bez sensu gdyż nie uwzględnia to tego co jednocześnie wyłapuje Kaspersky i MBAM - a co przeszłoby przez duet Defender+MBAM.

Może ktoś trafił na bardziej ambitne testy - inne niż kolejny “Top 10 wirusów w tym miesiącu…”.

Ja na Windows 7 używam MSE + Zapora Systemowa + UAC (max) + EMET + MCShield + Adguard (dodatek do przeglądarek) + MBAM FREE (skaner na żądanie) + zdrowy rozsądek. Infekcji tym zestawem jeszcze nie miałem. Co istotne MSE czy jego następca na Windows 8/8.1 Windows Defender nie są konfliktowi w stosunku do systemu czy programów jak potrafią być inne AV. Pozdrawiam!