Windows nie wykrywa całego ramu

Witam posiadam laptop toshiba sattelite l650d. Jest w nim 3 gb ramuamu a windows wykrywa 1018 mb. W biosie ram wykrywa normalnie 3gb. Chcę jeszcze wspomnieć ze dzisiaj miałem probproblemy z blue screenem z bledem 0x00000050 ale naprawiłem go aktualizujac sterowniki do karty graficznej. Po naprawieniu bscreena wszystko działało ok dopiero od niedawna wyszukuje tylko 1 gb ramu zamiast 3. Proszę o jak nnajszybsza pomoc i z góry dziękuję. Za wszystkie błędy przepraszam pisze z telefonu.

Sprawdź czy w msconfig nie masz ustawionego ograniczenia pamięci (zakładka rozruch, opcja zaawansowane).

Tam jest wszystko ok Ale popatrz na screen

Popraw obrazek bo nie wczytuje.

Może grafika rezerwuje pamięć dla siebie. Przegladałeś ustawienia bios?

I jak na to kursorem dam to psize Pamieć zarezerwowana dla BIOSU i niektórych sterowników innych urzadzen preyferyjnych.

Jestem zielony w tych sprawach możesz dokładnie powiedziec o co chodzi.

edit: z tego co wwiem mam bios insyde corp. Ver.1.80

Refresh

A pobierz gdzie na wolny dysk wersję portable system explorer z linka bezpośredniego. http://www.dobreprogramy.pl/System-Explorer,Program,Windows,30381.html

 

To lepsze, niż systemowy task manager - dużo więcej opcji i sprawdź.

Jest 3 gb

Wpisz w menu start msconfig kliknij prawym i Uruchom jako administrator, zakładka Rozruch, Opcje zaawansowane i zaznacz Maksymalna pamięć (jeśli nie będzie ustawiona maksymalna wartość pamięci to ją wpisz), zapisz ustawienia i uruchom ponownie komputer, jeśli sytuacja nie uległa zmianie to uruchom ponownie msconfig i odznacz Maksymalna pamięć (uruchom ponownie komputer).

Dalej nic

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany.