Windows Vista grub4dos

Witam, odsyfiałem wczoraj swój stary komputer, głównie z adware’u i spyware’u, użyłem niestety do tego programu Spyhunter 4, program usunął wirusy, po czym kazał zrestartowac komputer, zrobiłem to i ukazał mi się czerwony ekran grub4dos. Żadna opcja z możliwych do wyboru nie działa i wyskakuje komunikat

chainloader /bootmgr

Error 13: invalid or unsupported executable format

Press enter to continue

Próba ręcznego znalezienia bootmgr i odpalenia go skutkuje tym samym problemem, wiec nie mogę odpalić systemu, a chciałbym przy nim zostać z uwagi na zainstalowane tam programy i wiele plików których nie chce trafić formatujac komputer.

Moje pytanie wiec brzmi, jak się pozbyć tego denerwującego grub4dos’a i odpalić kompuer.

Myślałem tez o podpięciu drugiego dysku od kolegi z zainstalowanym systemem Windows, którym bym sobie poprzerzucal ważne pliki na zewnętrzny dysk USB i ostatecznie sformatował ten zasyfiony grub4dosem, jednak to jest ostateczność i wolał bym coś mniej ingerujacego w system.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Jest jakiś powód dla którego korzystasz z Grub4Dos? Masz na dysku inne systemy operacyjne niż Windows czy po prostu “obchodzisz” w ten sposób aktywację systemu, korzystając z nielegalnego oprogramowania?

Ten głupi spyhunter mi to zainstalował(z mojej wlasnej głupoty).Póki nie użyłem spyhuntera wszystko było cacy.

Innych systemów nie ma, a system jest legalny, komputer dostałem wraz z zainstalowanym systemem.

Sprawdź: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-update/windows-7-grub-4-dos/31bf99e6-30c0-4342-8a6f-26e8cb2252f7?auth=1

Temat co prawda dotyczy Windows 7, ale w Windows Vista podane komendy też powinny zadziałać.

307npsi.jpg

Obrazek pożyczyłem z innego tematu z tego forum, próbowałem każda opcje wyboru i żadna nie działa.

 

+jak użyć tej partycji recovery?

Podczas uruchamiania laptopa nie masz możliwości wciśnięcia klawisza odpowiedzialnego za wyświetlenie bootmenu? W ten sposób mógłbyś uruchomić urządzenie z płyty z systemem, o ile taką posiadasz.

W kwestii skorzystania z partycji recovery, nie wiem jaki model laptopa posiadasz, dlatego też odeślę cię do instrukcji obsługi urządzenia bądź na stronę producenta.

Zapomniałem określić ze to jest PC. Jak wrócę do domu odpale boot menu, mam ze sobą teraz drugi dysk z zainstalowanym systemem i mogę go podpiąć jeśli to pomoże. Płyty z systemem w domu nie mam, komputer kupiłem kilka lat temu.

A co do tej partycji to nie pamiętam czy to jest recovery czy ta zastrzeżone przez system, nie byłem w domu od rana niestety a co do komputerów tez jestem laikiem.

Nie chcę cię martwić, ale system zainstalowany na dysku z innego komputera może nie zadziałać u ciebie, ze względu na różnice w konfiguracji urządzeń.

W kwestii recovery, nie ma znaczenia czy jest to komputer stacjonarny czy laptop, jeżeli producent urządzenia przygotował na dysku partycję recovery to powinieneś mieć możliwość przywrócenia systemu do stanu fabrycznego.

Emm w boot menu każda wybrana opcja skutkuje tym samym i nie mam pojęcia jak się dostać do recovery.

Powrót do stanu fabrycznego wykasuje wszystko z pobranych, pulpitu itd?

https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/grub#TOC-With-a-USB-memory-stick

Czy ad. 7.4 może zadziałać?

Powrót do stanu fabrycznego oznacza, że otrzymujesz system w takiej formie jak przy pierwszym uruchomieniu komputera. Po szczegóły odsyłam do instrukcji - o ile faktycznie posiadasz na dysku partycję recovery, z której system można przywrócić.

Wszystkie dane, które masz na dysku należałoby przenieść na inny nośnik jeżeli nie chcesz ich stracić.

W kwestii pytania drugiego, nie wiem - nigdy nie korzystałem z przedstawionego programu, więc nie zagwarantuję, że wszystko będzie działać poprawnie.

Uruchomić płytę instalacyjną Windowsa do momentu aż pojawi się okno na niebieskim tle, następnie wcisnąć Shift+F10 i wpisać:

bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr

 

Forsajt, spróbuję jutro po południu zastosować instrukcje która podałeś.

A jeśli nic nie podziała to podpiąć dysk z grub’em do działającego komputera i zrzucić sobie dane a następnie format, tak zadziała gdyby żadna opcja nie wypaliła?

Jeżeli żadna inna opcja nie zadziała, w co wątpię - to pozostanie ci ponowna instalacja systemu.

Jak nie zadziała to, co napisał forsajt, to w tym samym wierszu polecenia wpisujesz:

Z pendraka to odpali jak nie znajdę płyty?

Zadziałało, wielkie dzięki chłopaki, nieoceniona i szybka pomoc. Jestem wam winien kratę dobrego browaru