Windows Vista Home Premium 64-bit - skąd wziąć?

Witam. Jestem użytkownikiem Windows Vista Home Premium w wersji 32-bitowej.Wiem, że wersja 32-bitowa obsługuje tylko do 3,25 GB pamięci RAM, dlatego chciałem zainstalować wersję 64-bitową, jednakże producent takiej wersji mi nie dostarczył. Jestem legalnym użytkownikiem. Chciałem się dowiedzieć, czy mogę pobrać wersję 64-bitową czystą instalkę ze strony, która to umożliwia i zainstalować na tym samym kluczu co wersję 32-bitową. Czy jest to legalne? Czy nie będę miał problemów? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! P.S. Może niech napisze ktoś kto już czegoś takiego dokonał. Słyszałem także, że Microsoft może przysłać wersję 64-bitową, ale jest z tym dużo zachodu.

Nie zainstalujesz wersji 64 bit na kluczu od wersji 32 bit.

Zainstalujesz… A czy legalne to nie wiem.

Nie wygaduj głupot.

Dobrze słyszałeś, oczywiście to nie za darmo.

Stąd ściągniesz legalnie system w wersji 64-bitowej:

http://forum.notebookreview.com/windows … d-key.html

A czy mogę pobrać z takiej strony jak peb.pl? Znalazłem tam także czysty obraz płyty.

ale nie przyjmie twojego klucza, musisz zakupic nowy system, chyba ze sie posiadalo viste w wersji ultimate, wtedy miało sie x86 i x64

Kowal.luk chyba nie czytałeś postów powyżej.

czytałem, przecież napisałem, że nie da się, i jest to nielegalne, pobrać obraz nietknięty może ale klucza nie przyjmie, poza tym w tym linku piszą jak zrobić płytkę x64, także nadal to nic nie zmienia

Tutaj masz podobny problem

vista-bit-t300391.html

A gdybym kupił uaktualnienie do Windows 7 (wewnątrz jest wersja 32 i 64 bit) to mogę uaktualnić do 64 bit winows 7?

według tego tak

http://www.komputronik.pl/product/86353 … grade.html

Klucz systemu działa z wersjami 32bit i 64 bit i jest legalny na obu wersjach. Koniec, kropka. Skąd weźmiesz sam system to twoja sprawa ale ściągając go z forów warezowych czy torrentów ryzykujesz, że system będzie z niespodzianką. :lol:

Najprościej wykonaj telefon do microsoftu i powiedz czy zapytaj czy jest taka możliwość ,bo mnie się wydaje,że nie

albo faktycznie ten Microsoft Windows 7 Home Premium PL BOX Upgrade kup

Dodane 12.11.2011 (So) 20:45

tutaj masz podobny problem z 7emką

http://windows7forum.pl/upgrade-windows … -4353.html

MartinS , system, który ściągniesz z mojego linka jest LEGALNY i nie ma takiej opcji, by nie przyjęło Ci klucza.

Sam tą metodę sprawdzałem, a system jest z LEGALNEGO źródła.

Linki z twojego źródła sunbeam96 nie działają. Co teraz zrobić?

Kurczaczki, linki zostały usunięte, bo MS chce, by ludzie przesiadali się na Win7.

No nic, spróbuj dalej szukać CZYSTEGO obrazu płyty 1:1.

Coraz więcej osób rozbudowuje pamięć ram w komputerze do 4GB lub więcej. Niestety posiadając system 32-bitowy nie wykorzystamy w pełni takiej ilości pamięci. System co prawda wykryje 4GB pamięci prawidłowo, ale to wszystko. Co w tym przypadku zrobić? Kupić system 64-bitowy? Otóż nie. Oryginalny klucz pasuje zarówno do wersji 32-bitowej i 64-bitowej. A oto co odpisali mi pracownicy Microsoftu na zadane pytanie:

Jeżeli posiada Pan wersję OEM System Builder (nie preinstalowaną na komputerze firmowym) Windows Vista 32 bit to na dzień dzisiejszy ma Pan możliwość zamówienia nośnika w wersji 64-bitowej posiadanego systemu poprzez stronę:


Należy z “Wymiana nośników dla użytkowników końcowych będących klientami producentów systemów” wybrać pierwszy link przeznaczony dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jeżeli jednak posiada Pan wersje OEM Windows Vista 32 bit preinstalowaną na komputerze firmowym (np. HP, Dell, Fujitsu Siemens), to w celu uzyskania informacji na temat procedury zdobycia nośnika z inno-bitową wersją posiadanego systemu należy kontaktować się z producentem sprzętu.

Dopuszczalne jest pożyczenie właściwego, oryginalnego nośnika od innego użytkownika, ale rozwiązanie zalecanym jest nabycie nośnika za pośrednictwem producentów systemów OEM.

Czyli pozycz od kolegi płytke i instaluj na swoim kluczu

Ale nie mam żadnego znajomego, który miałby Viste 64-bitową. Ba oni niewiedzą co to jest 64-bitowa wersja systemu i, że coś takiego w ogóle jest.

Dodane 13.11.2011 (N) 19:29

Sunbeam96 dużo waży ten obraz iso płyty? Jeżeli jest on akceptowalny to wrzuć go może na jakiś serwer i ja go pobiorę. Kopię płyty zrób Alcholem.

Waży około 2.5GB, ale go nie mam - korzystam z GNU/Linux i nie był mi potrzebny… do teraz, by Tobie pomóc.

Przykro mi. Powodzenia w szukaniu dalej.

Wielkie dzięki za dobre chęci (szczególnie dla sunbeam96). Znalazłem taki obraz http://peb.pl/system/1024675-mix-window … p2-pl.html. Co myślicie?