Windows XP na wirtualnej maszynie

Chciałem się zapytać, czy mogę legalnie zainstalować Windowsa XP na wirtualnej maszynie mając oryginalny Windows 7?

 A posiadasz oryginalną licencję Windows XP?

…nie zainstalowaną nigdzie indziej?

Posiadam zakupiony w sklepie Win XP, ale jest zainstalowany na innym komputerze jeszcze.

Jak to jest wersja box, spokojnie możesz instalować. Napisz chociaż jaka wersja Windows 7.

Czy aby na pewno? Autor napisał, że posiada system Windows XP zainstalowany na innym komputerze. Jak dla mnie jedna licencja, jeden komputer - nie ważne, czy jest to maszyna fizyczna czy wirtualna.

Niestety wersja XP to oem. A Windowsa 7 to mam Home Premium też oem.

Czyli oba systemy są przypisane do urządzeń na których właśnie są zainstalowane i zgodnie z licencją nie możesz ich przenieść na inne urządzenie.

Chciałem zainstalować XPeka na wirtualnej maszynie tylko dlatego, że nie działają mi oryginalne programy spod Xp na Windowsie 7. Czyli teraz mogę pozwać Microsoft o zwrot pieniędzy za programy, które mi nie działają, a wg zapewnień MS powinny :slight_smile:

Gdybyś miał wersje Professional windowsa 7 to ma on tryb XP do uruchamiania tego typu aplikacji. W wersji HP tej funkcjonalności nie ma.

Pozywać sobie możesz, ale  dla własnej satysfakcji, rozrywki itd. Na wygraną bym raczej nie liczył ale na ośmieszenie w oczach rozpatrujących pozew na pewno. Przeczytałeś choć licencję na system który aktualnie posiadasz, zanim porwiesz się z motyką na słońce?

Dla mnie to wcale nie jest śmieszne, wydałem mnóstwo kasy na oryginalne programy i teraz nie mogę ich zainstalować.

Może jest przewidziana jakaś aktualizacja dla nich.

Jakie programy, jakie ich wersje?

Jest wiele sposobów na uruchomienie takowych (w tym uruchomienie w  trybie zgodności z danym systemem). Ale skoro nawet  się nie wysiliłeś żeby je podać na forum (a pozew już praktycznie napisałeś :wink: ) to trudno jest ci udzielić konkretnej odpowiedzi.

Co to za programy, oraz w którym miejscu MS zapewniał, że na pewno te konkretne programy będą działać na systemie Windows 7?

Za to Ty jesteś już śmieszny - zgodnie z licencją możesz zainstalować OEM na jednej maszynie i jest on przypisany do sprzętu, masz xp na innej maszynie.

Pomyliłeś się i to bardzo. Po prostu, kilka lat temu był artykuł na dobrychprogramach, gdzie autor uważał, że można instalować Windowsa na wirtualnej maszynie bez zakupionej licencji. Ale były też wypowiedzi MS, że nie wolno. I chciałem się upewnić jak to jest. Nie popieram żadnego piractwa,

Windowsa tak, XP - nie. Są wersje których możesz używać 30-180 dni, tzw evaluation, ale następnie powinieneś je usunąć. Niemniej XP się łapie.

Pomyliłem się to trudno - kilka osób mówiło Ci to samo, a ciągle z tym polemizowałeś. 

 

Windows 7 Prof kupisz za ~140zł.