Windows XP problem z łączeniem sieci bezprzewodowej

Witam.

 

Mam problem z połączeniem się z siecią bezprzewodową. 

A o to moja sytuacja:

 

mam w laptopie połączenie internetowe które udostępniam za pomocą karty wifi (laptop w moim przypadku działa jako router). mogę się z tą udostępnioną siecią łączyć ze smartfonów, z komputerów z Win 7 i 8.1 ale nie mogę sie połączyć z Win XP. W oknie sieci bezprzewodowych pokazuje mi że moja sieć jest dostępna, klikając ją by się połączyć, łączenie trwa około 1 minuty po czym przerywa. 

 

Karta wifi w komputerze to: linksys wmp54g

 

 

Szyfrowanie klucza ?

Spróbuj zmienić typ szyfrowania na inny np. na WPA/WEP, choć są mniej bezpieczne i wtedy sprawdź.

Czy w XP jest zainstalowany dodatek servicepack 3

tak, jest zainstalowany SP3 

 

 

Zapomniałem dodać że sieć jest udostępniana za pomocą programu Virtual Router Manager

Więc spróbuj zmienić szyfrowanie, albo dla testu wyłącz całkiem i testuj.

gdzie mam zmienić te szyfrowanie?

W ustawieniach programu.

sieć jest zabezpieczona WPA2

Może spróbuj wyłączyć rozgłaszanie sieci, wtedy powinna pojawić się możliwość zmiany.

niestety w tym programie nie ma takiej możliwości. w opcjach jest tylko:

 

ssid

password

shared connection

Wybrałeś najmniej rozbudowany program do udostępniania internetu po wifi jaki jest, więc trudno aby cokolwiek więcej niż “on/off” w nim było. Przetestuj My WIFI Router, on powinien umożliwiać zmianę szyfrowania.

a jak w tym programie zmienić szyfrowanie? bo nie mogę znaleźć

http://www.mywifirouter.me/wp-content/uploads/2014/08/turn-pc-into-wifi-hotspot-windows-7.jpg Opcja sharing mode powinna być.

aaaaa dobrze bo ja miałem wersję 3.0

Ja również mam kompa z systemem windows xp. Przymontowałem kartę sieciową TP-LINK WN751N, zainstalowałem sterownik, stan jest połączono, jakość sygnału znakomita, a nie mogę uruchomić żadnej przeglądarki. Zauważyłem też, że nie odbiera pakietów. CO ROBIĆ?!

A przy przewodowym połączeniu działa internet?

Nie, nawet system nie widzi połączenia. Może to rzeczywiście jest kwestia Service Pack 3.

Sprawdź najpierw czy masz zainstalowane sterowniki do kart. SP3 też instaluj.

Sterowniki są, SP3 już też. Problem tkwi w tym, że sieć nie przypisuje mojemu komputerowi adresu sieciowego.