Wolne przeglądarki, oprócz Internet Explorer

Witam.

Na moim starym już 7 letnim lapku, zauważyłem dziwną, lecz ciekawą rzecz. Mam zainstalowane 3 przeglądarki(webdeveloperka)-chrome, firefox, opera. Wszystkie z nich nie oferują aż takiej płynności jak Internet Explorer. Nie mam w nich zainstalowanych żadnych dodatków. Samo przewijanie stron, flash, YouTube, filmy w HTML5, Filmy w 1080p, działają nieporównywalnie płynniej na IE. Reszta przeglądarek, jakby nie obsługiwała akceleracji karty graficznej(tak mi się wydaje)-Geforce 8400GS. Zna ktoś odpowiedź na ten stan rzeczy ? Sterowniki najnowsze, wraz z resztą oprogramowania.

No to sprawdź w opcjach czy jest włączone korzystanie z akceleracji graficznej w przeglądarkach.

Gdyby to było problemem, to sam bym sobie z tym poradził. Informacje z chrome://gpu

Graphics Feature Status
Canvas: Hardware accelerated
Flash: Hardware accelerated
Flash Stage3D: Hardware accelerated
Flash Stage3D Baseline profile: Hardware accelerated
Compositing: Hardware accelerated
Multiple Raster Threads: Force enabled
Rasterization: Hardware accelerated
Threaded Rasterization: Enabled
Video Decode: Hardware accelerated
Video Encode: Hardware accelerated
WebGL: Hardware accelerated

Dodam, że w chrome na YouTube w HTML5 filmy nawet w 360p, potrafią się ciąć. Dla porównania w IE11, bez problemu mogę oglądać w 1080p.

Mam ten sam problem. Coraz bardziej " ulepszane " przeglądarki Firefox czy też Chrome powodują coraz więcej problemów. Powróciłem do IE 11 i jest ok.