Word - formatowanie tekstu

Jak w Wordzie z Office 2007 zrobić aby na końcu wiersza nie zostawały pojedyncze litery w rodzaju “i” lub “w” lub “a” itp. a były przenoszone do następnego wiersza (czyli w zdaniu “Ola lubi lody i piwo” żeby “i” nie zostało na końcu wiersza tylko zostało przeniesione do następnego; tekst oczywiście “wyjustowany”). Zaplątałem się w tych ribbonach :smiley:

Pomiędzy literką a następnym słowem wstawiasz twardą spację, tj. Ctrl + Shift + Spacja :slight_smile:

do wcześniejszych wersji worda były makra wstawiające spacje nierozłączne w całym tekście

a może dałoby się zastosować opcję “szukaj/zastąp”: zamienić ciąg “spacja—dowolna litera—spacja” na “spacja—dowolna litera—twarda spacja” (czyli ^w^$^w na ^w^$^s)

viewtopic.php?f=2&t=238515

OK, ale twarda spacja jest formatowaniem ręcznym - albo ją zawsze stosuję pisząc (a nie stosuję :smiley: ) i wtedy będzie OK albo mam cały tekst do ręcznego sformatowania (i tak jest w tym wypadku). Wiem, że kiedyś ten problem już rozwiązałem ale było to bodajże na Wordzie 2000 czy 2003.

Spróbuję pomysłu Christofor’a z zamianą ale musi być (powinna być :?: ) jakaś funkcja by nie zostawiał pojedynczych liter (tak jak jest z tzw. wdowami i bękartami).

Pozostaje jeszcze pomoc techniczna M$ ale mnie oleją bo to wersja H&S =D>