Wyszukiwarka panelu "Start"

Byłam przyzwyczajona do otwierania wszystkich plików (graficznych, tekstowych etc.) przez pole “Wyszukaj programy i pliki”, które wyświetla się na samym dole po kliknięciu “Start”. Wystarczało wpisać kilka początkowych liter i od razu wyświetlała się sugestia (zwykle trafna), niezależnie od daty ostatniego użytkowania czy umiejscowienia pliku na dysku. Niestety, od pewnego czasu (stało się to dość nagle, mam wrażenie, że nadeszło z którąś z aktualizacji) jest to niemożliwe - w to pole wyszukiwarki można wpisywać jedynie nazwy programów (tych, które pojawiają się po kliknięciu we “Wszystkie programy”). Wyszukiwać pliki mogę jedynie w oknie folderu, czyli np. otwierając folder dysku C. Wyszukiwanie trwa jednak bardzo długo. Czym jest to spowodowane? I, co ważniejsze, czy mogę jakoś to cofnąć?

Masz włączoną usługę indeksowania plików?

Nie masz wyłączonego indeksowania przypadkiem?

Sprawdź czy we właściwościach dysków/partycji masz zaznaczone zezwalanie na indeksowanie zawartości oraz w panelu sterowania (zmień “widok według:” na coś innego niż kategoria) sprawdź czy “opcje indeksowania” są włączone i jeśli są, to jakie lokacje indeksują.

Problem tkwił w panelu sterowania. Wszystko działa jak marzenie. Dziękuję pięknie. Niesamowite, o ile wygodniej teraz będzie. :slight_smile: