Za co odpowiada Dpi w myszce

Hej mam pytanie takie jak w temacie do graczy w szczególności Fpp i tych co znają odp :). Z tego co czytałem na forach dpi = rozdzielczość na jakiej pracuje mysz, czyli dokładność … Ale jak to się ma do “sensitivity” w ustawieniach w grze? Jesli ustawie na swojej myszce A4tech x-750 maxymalną rodzielczość myszy - to celownik bardzo szybko sie porusza… wtedy musze zmniejszyć w grze “sens” bo to za szybko jak dla mnie :stuck_out_tongue: . Więc jeśli dpi to dokładność to dlaczego też to przyspiesza mysz? I czy jesli zwiększe maxymalnie DPI a do minimum ustawie w grze “sensa” to będzie to lepszy wybór ?

dpi - czyli dots per inch - po polskiemu punkty na cal. jednym słowem im wyższe dpi tym większa prędkość przesuwania kursora, jeśli chcesz coś ustawiać precyzyjnie (i przy okazji się namachać ręką) to zmniejszasz dpi.

to dlaczego wyczytałem gdzieś ze większe dpi = większa dokładność ? A ty piszesz na odwrót. Zebym zmnieszyl dpi na rzecz dokładności ;;

;;

“Im wyższa wartość tym płynniejsze są ruchy myszy. Ma to znaczenie dla graczy, gdzie nierzadko biorą oni myszy z dpi sięgającym 3000.”

a moje pytanie w tym : dlaczego skoro jest większa dokładność to kursor porusza się szybciej ?;/

bo rozdzielczość twojego ekranu z gra się nie zmienia… natomiast przy 300 dpi przesuwasz myszkę o 300 punktów na dystansie ok.2,5cm, a jak zwiększysz dpi do 3000 to wtedy na tym samym dystansie ta myszka poleci o 3000 punktów czyli gdzieś na krawędź ekranu.

większa dokładność, proszę bardzo:

dpi.jpg

masz tu 5 dpi narysuj linię w kształcie łuku i zobacz przez które punkty przebiegnie, a teraz zwiększ te rozdzielczość do 1000dpi - jak narysujesz ręką łuk z taką samą krzywizną to chyba będzie dokładniej odwzorowany???

aha no teraz czaje :). A w ustawieniach windowsa w panelu sterowania zmniejszenie prędkości ruchu myszki to co to ? Bo raczej nie zmiana dpi ?

Dlatego też również opłaca się to przy dużych monitorach :wink: