Zamiast startu - American Megatrends

witam , chciałabym się dowiedzieć co się dzieje z komputerem gdy zamiast włączać się normalnie to wyskakuje czarna strona z napisem American Megatrends i trzeba wcisnąć f2 by się uruchomił … Jestem ciemniaczka w takich sprawach więc niech mi ktoś powie czemu się tak dzieje , to już się robi podejrzane z deczka… będę wdzięczna za pomoc :wink: pozdrawiam …

Dość skąpo opisałaś całą sytuację… Kryształowa kula mówi, iż wina leży po stronie rozładowanej baterii na płycie głównej :smiley: Rozwiązanie: wymiana baterii.

no jak skąpo… ;/( włączam komputer jest piknięcie i zamiast od razu pokazać się Windows Xp i tam ten pasek co w nim lecą kropki to pokazuje się czarne tło z danymi komputera i w lewym górnym rogu widnieje jakieś logo pod którym napisane jest www.ami.com a obok tego całkiem spory napis American Megatrends , a pod całym wyszczególnieniem danych komputerowych są dwie opcje coś tam f bodajże 1 lub f2 coś tam coś tam kontynuuj … wciskam f2 i dopiero wtedy następuje prawidłowy start systemu… ) … no dobrze więc jeśli to baterii wina jak mam sprawdzić jaki model tej baterii mam na płycie aby wymienić ją na taką samą no i co grozi jak ta bateria całkowicie padnie ?

Wejdz w ustawienia w BIOSie i poszukaj takiej opcji jak Show logo (coś w ten deseń)

master_zonk6 , co myślisz o moim pomyśle z baterią na płycie?

Jeśli to tak jak myślę bateria to należy poszukać jej na płycie głównej, wyjąć i kupić taką samą. Skoro pojawia się taki komunikat tzn. że zapewne już padła całkowicie. A zegarek w kompie działa normalnie?

Gorgoroth , pewnie masz rację w sprawie baterii. Choć zdarzało się, że ustawienia resetowały się z niewiadomych przyczyn przy nowej baterii.

zegarek działa bez zarzutu… a do biosu to ja nie będę wchodzić ponieważ się całkowicie na tym nie znam …

Pozostaje Ci kupić baterię (koszt ok. 15 zł.) i wymienić osobiście bądź wyręczyć się bardziej kumatym kolegą :smiley:

ok dzięki :wink: