Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

zasady przyznawania czerwonego paska w podstawowce.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 samialiyen

samialiyen
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21.06.2006 - 21:29

Mam mlodszą siostrę, która chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej. Jest to szkoła muzyczna. Średnia jaka jej wychodzi to 4.81. Jej wychowawca mowi, że do czerwonego paska liczą się wszystkie przedmioty oprócz religii, trzeba mieć conajmniej bardzo dobre zachowanie(takie też ma) i musi mieć 5 z instrumentu(są to skrzypce), a ma 4. I czy przypadkiem nie jest tak, że ten przedmiot nie powinien liczyć się do czerwonego paska? Czy te przedmioty są ustalone odgórnie przez ministerstwo edukacji i we wszystkich szkołach są takie same, czy się różnią?

#2 Zbych1

Zbych1
  • Użytkownicy
  • 3246 postów

Napisano 21.06.2006 - 21:39

Skoro to jest szkoła muzyczna to wydaje mi się że aby otrzmać czerwony pasek to własnie(zwłaszcza) z instrument ocena powinna być lepsza, a tak po za tym to w moich czasach to ja byłem szczesliwy że nigdy takiego paska (czerwonego) nie zaliczyłem , bo wtedy to niestety była odsiadka w tej samej klasie.
POZDRAWIAM, Zbych

#3 free_roscoe

free_roscoe
  • Użytkownicy
  • 417 postów

Napisano 21.06.2006 - 21:40

Który? Religia?
Jeśli o to ci chodzi, to się nie liczy ze względu na to, że część uczniów ze szkoły może być niewierzących, a wtedy oni straciliby punkty na średnią. Wiem, bo sam kończę podstawówkę, a w czwartej klasie miałem ten sam problem :lol: . Pozdrawiam!

Złączono Posta: 21.06.2006 (Sro) 22:43
Zresztą, zgadzam się w części ze Zbychem. W końcu jest to szkoła muzyczna... Ale nie powinno tak być. Jeśli twoja siora ma jakieś jedno dostateczne (3) z przedmiotu, to może się z paskiem pożegnać. Jeśli chodzi zaś o średnią, aby zdobyć pasek, to musi ona wynosić 4,75. Więc jeśli ona ma 4,81 to powinna mieć pasek bez względu na to, czy ma z instrumentu 5 czy 4.
Core 2 Duo E6300 ; RAM 2GB ; MSI P965 Neo-F ; GF 7600GT PCX ; WD Claviar 160 GB 7200 ; Windows Vista Home Premium

#4 samialiyen

samialiyen
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21.06.2006 - 22:02

No nie ma żadnej 3. Dzieki za odpowiedzi.

#5 outca$t.

outca$t.
  • Użytkownicy
  • 664 postów

Napisano 21.06.2006 - 22:09

W całej Polsce niezależnie od tego czy podstawówka, gim, itp, pasek zaczyna się od 4,75 w zwyż. Nie wiem jak to jest z zachowaniem, czy musi być wzorowe, czy może być bardzo dobre.

Więc jeśli ona ma 4,81 to powinna mieć pasek bez względu na to, czy ma z instrumentu 5 czy 4.

Chyba, że szkoła ma coś takiego jak wewnątrzszkolny system oceniania i tam jest taki zapis, ze aby dostać pasek niezależnie czy z innych przedmiotów wychodzi to trzeba mieć jeszcze 5 z muzyki. Trzebaby było się zapytać nauczyciela.

eśli twoja siora ma jakieś jedno dostateczne (3) z przedmiotu, to może się z paskiem pożegnać.

A jeżeli z pozostałych przedmiotów ma szóstki tak, że załapuje się na pasek. Co wtedy? Wydaję się mi, że wtedy dostaje pasek.
Podpis został wyłączony przez Administratora.

#6 samialiyen

samialiyen
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21.06.2006 - 22:17

free_roscoe napisał:
eśli twoja siora ma jakieś jedno dostateczne (3) z przedmiotu, to może się z paskiem pożegnać.

A jeżeli z pozostałych przedmiotów ma szóstki tak, że załapuje się na pasek. Co wtedy? Wydaję się mi, że wtedy dostaje pasek.

No sprawdziłem to, wtedy dostaje się pasek i trójka nie ma tu nic do rzeczy.

#7 die.eye

die.eye
  • Użytkownicy
  • 368 postów

Napisano 22.06.2006 - 12:31

Z 3 to zależy jeszcze od szkoły... Czasami mozna miec tylko jedna, czasami zadnej

#8 eMKa

eMKa
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 22.06.2006 - 12:45

Rada Pedagogiczna decyduje, czy uczeń zasługuje na pasek mimo 3. Czasami nawet mimo dwóch ocen dostatecznych uczeń ma świadectwo z paskiem. Ale zachowanie nie podlega dyskusji, musi być co najmniej dobre.
Skoro to jest szkoła muzyczna, to pewnie ta piątka z instrumentu jest istotna.
Beaucoup de bruit pour rien.

#9 kuba-000

kuba-000
  • Użytkownicy
  • 123 postów

Napisano 23.06.2006 - 12:34

Ja miałem w szóstej klasie 2 ze sztuki :D i prawie same szóstki i dostałem pasek, nauczycielka powiedziała ze to równiez przez to, że miałem 40 pkt z testu szóstkoklasistów.
Podpis został wyłączony przez Administratora.

#10 BalonPL

BalonPL
  • Użytkownicy
  • 549 postów

Napisano 23.06.2006 - 12:40

tez mialem 40 ;p

a co do tego co klienkta powiedziala Twojej siostrze to kit jest....

ona powinna miec pasek bo pasek dostaje sie za caloksztalt(srednia) a nie za przedmiot ;p

ja tylko raz mialem pasek xD a w gimnazjum to juz nie ma :P
Postura wielka i morda wredna, jestem Balon, kozak z osiedla... :P