Zawieszanie się systemu

Witam serdecznie. Od kilku dni mam problemy z zawieszaniem się systemu. Problem wygląda następująco: podczas takich czynności jak oglądanie filmów na yt, partyjka w csa czy też ogólne surfowanie po internetach mój lapek zawiesza się, w słuchawkach pozostaje tylko zapętlany “pisk” ostatniego wydanego dźwięku przed zawieszeniem systemu, kontrolka dysku przestaje świecić, ekran pozostaje zapalony. Czasami bywa, że po kilku minutach system sam wróci do sprawnego działania, innym razem trzeba go po chamsku potraktować przyciskiem power, bo nawet pół godziny czekania nic nie pomaga. Jeszcze 2 dni temu wywalało komputer do bluescreena, teraz już tego nie robi, ponieważ odznaczyłem opcję autorestartu po crashu systemu. Myślę, że może to być problem sterowników (choć mogę się mylić), ponieważ komputer jest wyczyszczony ( pasta zmieniona, wiatrak systematycznie odkurzany ) więc nie powinno być mowy o przegrzaniu, po skanie nortonem brak wirusów, dysk nie jest zaśmiecony. Jeśli chodzi o sterowniki, to jakieś 2 tygodnie temu przeinstalowywałem sterowniki od karty dźwiękowej, natomiast po wejściu w zarządanie sprzętem komputera, przy sterownikach zauważyłem (!) jak na załączonym przeze mnie zdjęciu. Próbowałem aktualizować je przez windows ale oczywiście bez powodzenia… Szukałem ich także w google po ich numerach, ale są dość stare i może dlatego ciężko je znaleźć. Czy sterowniki te mogą być przyczyną crashowania się systemu ? Z góry dziękuję za pomoc w postawieniu diagnozy :slight_smile:

post-274758-0-03288100-1425141963_thumb.

Sterowników powinieneś poszukać na stronie producenta płyty głównej, Kontroler Ethernet to oczywiście karta sieciowa. Pozycja druga od końca to wirtualna karta Wi-Fi, utworzona przez jakiś program, ostatnia rzecz to nie wiem. Sprawdź napięcia zasilacza w BIOSie, to któraś ze środkowych zakładek, dla linii 3.3V, 5V, 12V, odchylenia nie mogą przekraczać 2-2,5%.

Dzięki wielkie za porady. Zaktualizowałem te wszystkie sterowniki wczoraj w nocy, do tego momentu nie było jeszcze crashu. Co ciekawe system crashował się do momentu kiedy to nie naprawiłem tego Torredo. Dzięki wielkie za porady, gdyby błędy powróciły będę opisywał sytuację :wink: