Zbyt mało pamięci wirtualnej Windows XP SP3 RAM 1GB

Witam,

Optymalizacja pliku pamięci wirtualnej

To poproś koleżankę o zwrot tej pamięci albo zakup nowe. Zwiększanie pliku wymiany to tylko proszenie się o dalsze spadki wydajności.

Ustaw 1 GB na sztywno i powinno jakoś działać.

Przy 1GB RAM i 1GB wirtualnego system będzie wywalać od czasu do czasu zbyt małą wielkość wirtualnej, ustaw na sztywno ale 2048MB.

 

btw. “sprzedałem koleżance bo był jej potrzebny”, ROFL, “oddałem rękę bo wystarczy mi jedna”

Działać to i teraz działa tylko źle a po Twoim ustawieniu będzie jeszcze gorzej.

W obecnej sytuacji należy wyłączyć plik wymiany, porządnie zdefragmentować partycję systemową po czym załączyć ponownie plik wymiany tylko na partycji systemowej ustawiając na sztywno rozmiar minimalny i maksymalny przynajmniej na 2500 MB.

 

Przede wszystkim należy nauczyć się oszczędzać zasoby. Większy plik wymiany to żadne rozwiązanie, bo system będzie częściej się do niego odwoływał, nawet kiedy niekoniecznie trzeba.

Rozmiar 1 GB jest OK.

1 GB to stanowczo za mało! z 1 GB  to możesz sobie w Paincie popracować i jakiś filmik obejrzeć byle nie w przeglądarce przy otwartych kilku kartach.

Zaleca się aby ustawiać minimum 1,5 x ilość pamięci RAM.

Tak twierdzi Microsoft. Pracowałem na zestawach z mniejszą ilością RAM i nigdy się do tego nie stosowałem. Nawet niedawno bawiłem się starociami z 64-128 MB RAM i Windows 98.

 

Zarządzanie plikiem wymiany zawsze kulało w systemach Windows, więc z tym nie należy przesadzać.

Nie mogę poprosić o zwrot, bo jej sprzedałem, ponieważ jej była ona potrzebna na szybko do pracy, a ja korzystałem z tego laptopa nie tak często.

Mówisz 1GB nie za mało?

Za to ty radzisz 2GB i będzie dobrze tak?

Oj się czepiasz o to ze sprzedałem.

Teraz to sam nie wiem ile mam ustawić, mówicie 1GB, później 2GB, a teraz ponad 2GB…

Wypowiesz się coś o tych zasobach?

Jeszcze nie ustawiłem żadnej pamięci, tylko ze jak jestem na przeglądarce Firefox jedna otwarta karta forum dobreprogramy i słucham AIMPa to mnie wywala z Firefoxa i się tnie laptop, ale chodzi tylko płynie jak wyłączę AIMPa.

Tam w ustawianiach pamięci wirtualnej mam rozmiar niestandardowy, i dwa okienka rozmiar początkowy (MB), rozmiar maksymalny (MB), i proszę o odpowiedz co mam wpisać w pierwsze okienko oraz w drugie.

Dziękuję.

Po prostu nie uruchamiaj wielu kart w przeglądarce, bo szybko zapchasz cały RAM i system zacznie intensywnie wykorzystywać plik wymiany. Niestety taka ilość pamięci zmusza nas do pewnych ograniczeń.

W obu okienkach (Początkowy i maksymalny) wpisz 2500 ale koniecznie tylko dla partycji systemowej (prawdopodobnie C) i nie słuchaj tego usera co napisał abyś nie uruchamiał kilku kart w przeglądarce bo to są bzdury.

Przed tym ustawieniem wykonaj czyszczenie partycji systemowej (np. za pomocą CCleanera) oraz defragmentacje w sposób, który podałem powyżej.

 

 

Nie raz na słabym komputerze z taką ilością pamięci RAM bez problemu miałem otwarte kilka kart i działało w miarę płynnie, nic nie wywalało.

Napisałem wielu, a z definicji to więcej niż kilka.

 

Bzdury to w moim przekonaniu traktowanie pliku wymiany jako remedium na małą ilość RAM. Niech ustawi 1 GB i sam sprawdzi jak to wygląda.

Aha to teraz rozumiem, ale tak to mam otwarta jedna kartę w tym momencie z dobreprogramy włączam AIMPa chwila chodzi i zawiecha, nie wiem który z tych programów pożera dużo pamięci RAM.

Dobrze zaraz wpiszę tak jak mi podałeś to i będę testował, oczywiście ze na C mam XP.

Ale wysłucham też opinii usera Odyniec_Stary, mam czas teraz na sprawdzanie tego.

Używam tego programu CCleaner oraz odkurzacza są dobre.

A defragmentacje to robię programem Defraggler defragmentacja szybka, a na długich to używam PC Tools Performance Toolkit.

Sprawdzę też twój sposób.