Zdjęcia z aparatu Nokia 5230 i Samsung Avila

Witam. Jestem na etapie wyboru telefonu. Chcę kupić nowy (ewentualnie używkę jeśli będzie atrakcyjny cenowo). Ogólnie bardziej skłaniam ku 5230. Co prawda nie miałem okazji bawić się tym modelem ale bardziej przemawia do mnie symbian (miałem n95 i ma spore możliwości jak nawigacja za free, programy itd.), mini jack 3.5mm. Ailę miałem przez chwilę w ręku i obsługa była ok ale niestety aplikacje tylko java :frowning: . Bateria też wypada pozytywnie w obu modelach. Podobno trzymają ok 5-7dni. Czy to prawda? Moja poprzednia N95 max 2 dni :((( Bardzo odpowiada mi też kalendarz i przypomnienia w 5230. Jeśli się ich nie wyłączy to przypomina dalej to samo drzemka. Czasami gdzieś się jedzie to przyda się gps. Szukam od rana zdjęć z telefonów i jakoś nie mogę wyszukać tych z aparatu nokia 5230 (znalazłem kilka i filmów-te są bardzo dobre). Chciałem sobie porównać ich jakość. Wiem, że telefo nie służy do robienia zdjęć ale czasami się bardzo przydaje. Co do 5530 (bardziej interesuje mnie gps niż wifi bo mam tani transfer w heyah 2gr-100kb. Mam w domu router wifi ale od tego mam lapciaka) to wiem jakie robi-kiepskie (takie same jak 5800-straszne szumy i zdjęcia wychodzą jak by namalowane farbkami-stara N95 kładzie ich na łopatki jakością). Wifi co prawda by się przydało ale … Proszę o jakieś linki ze zdjęciami z telefonów 5230 avila. Ewentualnie jeśli ktoś ma chęć to proszę o wysłanie :slight_smile: seba15@wp.pl

Nie ma problemu, zdjęcia wstawię w najbliższym czasie z obu telefonów, bo akurat nimi dysponuję :slight_smile:

Sam korzystam z NOKII i jestem bardzo zadowolony - polecam. Na największy PLUS zasługuję jakość wyświetlanych obrazów. W końcu 16,7 robi swoje. Jeżeli chodzi o samo porównanie, to myslę, że Avila nie jest telefonem, z którym porównuje się 5230. CDN…

Avila: 3M, 5230: 2M

13579241.th.jpg 26992422.th.jpg

80971357.th.jpg 55623109.th.jpg

66722307.th.jpg 22877902.th.jpg

NAPRAWDĘ DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. O to mi chodziło. Porównać dwa te same zdjęcia. Widać, że nokia na bardziej soczyste kolory i ostrość (płaci za to ziarnem) ale i tak wygląda to lepiej niż 3,15 samsunga. Mój chwilowo zastępczy K750i będzie mieć nowego właściciela. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Serdecznie polecam 5230. Co do zdjęć… Nigdy do tego nie przywiązywałem dużej wagi (sprzedawca w salonie zapytał: “Na pewno? Przecież ma tylko 2 mega piksele, więc można wybrać lepszy…”), ale cieszę się, że zaproponowałeś taki test zdjęciowy - wydaje mi się, że aparat NOKII lepiej radzi sobie z łapaniem światła w ciemniejszych pomieszczeniach. To tyle :slight_smile:

Pozdrawiam!