Złe ustawienia grafiki po aktualizacji dystrybucji Ubuntu

Problem rozwiązany!

Rozwiniecie tytułu: Linux Ubuntu 12.10: Problem z ustawieniami lub sterownikami karty graficznej po aktualizacji systemu operacyjnego z Linux Ubuntu 12.04 na Linux Ubuntu 12.10 i związane z tym problemy w wyświetlaniu interfejsu graficznego ww systemu.

Witam,

wczoraj zaktualizowałem system z Ubuntu 12.04 na 12.10. Po aktualizacji, przy starcie systemu pojawił się komunikat o ustawieniach karty graficznej, czy o starej karcie(nie pamiętam dokładnie :frowning: ). Coś tam popsułem kliknąłem wtedy, żeby wgrało domyślne ustawienia. eh… :frowning:

Ekran wygląda jakby była ustawiona zbyt mała rozdzielczość. Widać tylko część pulpitu/tapety, nie ma menu(pasków na górze ekranu i paska po lewej stronie). Okna są kanciaste i nie mają y… krzyżyków, znaczy tych przycisków do minimalizacji, wyłączenia i maksymalizacji. Całość się dość zacina i gdy próbuję przesunąć okna komputer się zawiesza(można przemieszczać okna, ale powoli).

Parametry sprzętu:

Laptop: Toshiba Satellite A300 - 15K

Procesor: Intel Core 2 Duo T5550 1.83GHz

Pamięć: 3072 (2048 + 1024) MB

Grafika: ATI Mobility Radeon™ HD 3470

System: Linux Ubuntu 12.10

W tej chwili piszę z innego dysku (Ubuntu 12.04) i jak będzie trzeba podać jakieś info o sterownikach to proszę pisać (ale razem z instrukcją jak te informacje zdobyć :slight_smile: )

sa300 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Zobacz w pierwszej kolejności czy jest sterownik załadowany. (Ustawienia systemu->Zasoby oprogramowania->Dodatkowe sterowniki)

Zobacz jaka jest rozdzielczość ustawiona w ustawieniach ekranu i zmień na preferowaną.

Przeczyść:

sudo apt-get autoremove

sudo apt-get clean

Podaj wynik polecenia z konsoli:

lspci -k | grep -A2 VGA

Zobaczymy co tam siedzi i jaki jest sterownik.

Nie mogę wejść w Zasoby oprogramowania. Klikam na ikonkę i nic się nie dzieje.

To zainstaluj z konsoli Synaptica - to cudowne narzędzie. O Centrum Oprogramowania Ubuntu zapomnij - jak widzisz powoduje problemy “for human beings”.

Podaj wynik polecenia, o które pytałem wyżej - ono pokaże jakie masz sterowniki.

O jeny zanim mi się udało to napisać 3 razy komp się zawieszał.

1.Monitor(wbudowany laptopowy) jest źle wykrywany w ustawieniach ekranu są dostępne 2 ustawienia rozdzielczości oba błędne.

2.Zasoby oprogramowania jednak sie włączają, tyle, że po 1minucie dlatego wcześniej napisałem, że nie działa

“Brak własnościowych sterowników w użyciu”

sa300@komp:~$ lspci -k | grep -A2 VGA

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV620 [Mobility Radeon HD 3400 Series]

	Subsystem: Toshiba America Info Systems Device ff50

	Kernel modules: radeon

Problem rozwiązany.

http://www.ubuntugeek.com/how-to-instal … antal.html

Wielkie dzięki wszystkim osobom które mi pomogły(naprowadziły na właściwy trop)