Zmiana domyślnej ikony folderu

Cześć,

Chciałbym wiedzieć, jak zmienić domyślną ikonę nowego folderu. Nie wie ktoś, jak to zrobić?

http://www.iconspedia.com/icon/mozilla- … -2020.html wybierasz ikonki jakie chcesz z tej stronki,plik .ico zapisujesz w moje obrazy tak np., potem klikasz na folder prawym myszki,potem na właściwości potem na zmień ikonę potem na przeglądaj,wyszukujesz tym samym nowo pobranych ikon i klikasz na zastosuj

Tyle to ja też wiem… Mi chodzi o to, żeby nowy folder miał od razu inną ikoną (tą, którą ja wybiorę).

Najlepiej pobierz jakiś programik do tego np IconTweaker

Zaloguj się na konto z uprawnieniami Administratora

1.Otwórz edytor rejestru:

  • START/Uruchom

  • wpisz: regedit i naciśnij ENTER

2.W drzewie katalogów rozwiń:

HKEY_CLASSES_ROOT/Folder/ShellNew

3.Po prawej stronie masz klucz o naziwe: IconPath (ścieżka do ikony)

4.Klikasz ten klucz dwukrotnie i otworzy Ci się ścieżka dostępu do oryginalnej ikony folderu.

  • Musisz wiedzieć jak ona działa - działa to tak, że w pliku z ikonami ikony liczy się od lewej góry,

  • pierwsza z lewej ma numer 0, druga 1, trzecia 2, czwarta 3 itd.

  • podajesz ścieżkę dostępu do pliku, w którym są ikony oraz po przecinku numer ikony,

pamiętając, że pierwsza to 0, druga 1 itd.

Dużo ikon gotowych do użycia znajdziesz w pliku tym co jest czyli:

%SystemRoot%\system32\shell32.dll - a więc jeśli Vista jest na C: w katalogu WINDOWS TO:

c:\WINDOWS\system32\shell32.dll (nie możesz tak po prostu otworzyć tego pliku)

5.Jak zobaczyć, które ikony są które - popatrzymy więc:

  • wychodzisz z edytora rejestru i wybierasz w swoim komputerze dowolny FOLDER na dysku

  • klikasz go prawym i dajesz WŁAŚCIWOŚCI

  • przechodzisz na kartę DOSTOSOWYWANIE

  • wybierasz ZMIEŃ IKONĘ i co widzisz?

Jest tam właśnie ten plik. Teraz wybierz ikonę którą chcesz i policz która to ikona licząc od lewej góry np.

ja wybrałem ikonę 6-tą czyli kartkę z zegarem. Ponieważ pierwsza ikona to 0 a druga 1 itd. to 6-ta będzie miała

numer 5.

Możesz też poszukać innego pliku z ikonami klikając teraz PRZEGLĄDAJ i wybierając inny plik.

Postępujesz tak samo. Wybierasz ikonę, liczysz od lewej i odejmujesz 1.

Jeśli już znasz ścieżkę do Pliku oraz numer ikony możesz wrócić to EDYTORA REJESTRU.

  1. Wracasz do HKEY_CLASSES_ROOT/Folder/ShellNew

  2. Po prawej stronie klikasz dwukrotnie klucz IconPath

8.Wpisujesz ścieżkę dostępu do pliku z ikonami potem przecinek i numer ikony

9.Jeśli plik zawiera tylko jedną ikonę to po przecinku będzie 0 (zero)

np. %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll,5

  1. Teraz zamykasz EDYTOR i uruchamiasz komputer ponownie.

  2. Jeśli utworzysz NOWY FOLDER to będzie on miał ikonę, którą wybrałeś.

Pozdrawiam.

1 polubienie

Zarejestrowałem konto w serwisie tylko po to, żeby awansem dać Like’a za Twoją odpowiedź…
Geniusz tkwi w prostocie… Jasno i bez ceregieli step by step to, czego potrzeba. Dziękuję !

Od 2010 w którym to roku opublikowałeś post minęło już jednak chwilę :smiley: i kto by się wtedy spodziewał, że będziemy mieli Win10… A tutaj, po rekomendowanej zmianie, po kliknięciu prawym np. na pulpicie i najechaniu na Nowy faktycznie pojawia się zmieniona ikona, jednak już po potwierdzeniu wyboru, czyli kliknięciu na Nowy > Folder, ikona nowo utworzonego folderu niestety nadal jest domyślna…

Jakiś pomysł co można z tym zrobić żeby i w Win10 działało jak działać powinno?
Z góry wielkie THX