Zmiana ustawień routera. 3 w domu, jak wejść po kolei na każdy jeden?

Hej!

 

Chciałbym zmieć ustawienia routera. Mam w domu podłączone 3 sztuki. Jeden to livebox, z którego korzystam tylko po kablu. Dwa pozostałe to moje prywatne - z ich sieci WiFi korzystam.

 

Chciałbym w obu prywatnych routerach włączyć RTS/CTS, zmienić im kanały oraz wartości RTS Treshold i Fragment Treshold. Te prywatne routery są tego samego producenta TP-LINK. Na ich naklejkach jest napisany IP adress (192.168.1.1). Jak wrzucam w przeglądarkę ten adres, to wchodzi mi w ustawienia Livebox’a… Co zrobić, żeby wejść w ustawienia tych prywatnych routerów?

 

Dzięki za pomoc!

T12 - w sieci nei możesz mieć dwóch urządzeń o tym samym IP. Sprawdź jakie adresy maja w tej chwili te TP-Linki i wtedy się na nie zaloguj.

A jak sprawdzić, jakie mają teraz adresy? Wcześniej to je sczytałem z obudowy, ale na tych dwóch prywatnych jest ten sam adres. 

 

Jak wejdę w centrum sieci i udostępniania, kliknę w ten tekst za słowem ,połączenia:" i dalej wejdę w szczegóły, to otwiera mi się okno. Jest tam między innymi wypisany Adres IPv4 192.168.1.38 Jak to wpiszę w przeglądarkę internetową, to mi sie nic nie pojawia. Jak wpiszę te numerki z Maski podsieci IPv4 to też nic. Reszta podobnych cyferek tam wymienionych to tylko 192.168.1.1

 

Co zrobić?

Moim zdaniem nie powinieneś zmieniać domyślnych wartości RTS i CTS, skoro nie potrafisz tak podstawowej rzeczy, jak zweryfikowanie adresów IP hostów w sieci, zrobisz sobie tylko bałagan i sieć może działać gorzej. Napisz jak przede wszystkim połączone są routery. Są one w ogóle połączone ze sobą czy może masz 3 łącza? Jeśli łączysz routery LAN - WAN, to routery muszą być każdy w innych podsieciach, jeśli portami LAN - LAN, to zostaw włączony tylko na jednym DHCP, a adresy routerom musisz przydzielić ręcznie. Jeśli łączysz routery portami LAN - WAN, musisz dodać trasy statyczne, aby móc się zalogować zdalnie na router w innej podsieci, jeśli portami LAN - LAN, wystarczy znać tylko adres routera.

Wydaje mi się, że router, który jest na strychu, jest podłączony kablem do budki z milionami kabli. Z tą samą budką połączony jest livebox. Drugi router (na parterze) połączony jest tylko do gniazdka z prądem. Ale to tak z pamięci, w wolnej chwili jeszcze się upewnię (wejście na strych nie jest łatwe… :P)

A sygnał internetowy dochodzi do niego poprzez…? (bo raczej krasnoludki w wiadrach go nie dostarczają).

ze strychu czasem lecą jakieś dziwne odgłosy, ale to chyba jednak ptaki albo myszy…