Zmiana Wyglądu Windowsa XP na Windows 7 ! krok po kroku

  1. Potrzebne programy + linki do nich.

SP3 UxTheme Patcher 1.2 [Wymagany w systemie Service Pack 3 !]

link !

SevenVG Refresh Theme for Windows XP by Vishal Gupta

link!

Paczka Ikon z Windows 7 (opcjonalnie)

link !

  • Jakiś program wypakowywujący, ja polecam 7-zip
  1. Instalacja

OK, sciągamy UxTheme Patcher’a i wypakowywujemy.

Wchodzimy w program, i klikamy “Patch” jak już się spatchuje tzw. przycisk “Patch” będzie

nieaktywny przy następnym uruchomieniu programu . Zamykamy wszystkie uruchomione aplikacje

i ponownie uruchamiamy komputer. Poponownym uruchomieniu styl się zmieni ale to żaden błąd

tak zostawiamy nie zmieniając stylu.

Następnie sciągamy “SevenVG Refresh Theme for Windows XP by Vishal Gupta” ,

wypakowywujemy. Mamy tam 3 foldery.

  • Fonts

  • Theme

-Styler Toolbar

Jako pierwsze instalujemy z folderu theme . Instalacja jest intuicyjna polega na klikaniu next ,

dalej nic nie trzeba tam konfigurować.;]

Ok, potem instalujemy z folderu fonts. Instalacja tak jak wyżej :slight_smile:

I jako ostatnie instalujemy Styler Toolbar , lecz w folderze są dwa pliki.

Pierw instalujemy Then Run Me a potem First Install Me.

ok, po zainstalowaniu tego wszystkiego ponownie uruchamiamy komputer.

Klikamy Prawym Przyciskiem Myszki [ppm] na właściwośći, w zakładce kompozycje ustawiamy

“SevenVG Refresh” , przechodzimy do zakładki “Wygląd” następnie okna i przyciski ustawiamy

na “SevenVG2” Schemat kolorów na Aero32 czcionki na normal. Zatwierdzamy klawiszem OK.

Opcjolalnie [pisze tak ponieważ dla mnie ikonki z Windows 7 są nieczytelne] instalujemy ikonki z

Windows 7 Link wyżej.

  1. Dodatki

Pasek boczny Google Desktop

link!

To już wszystko ;] Możemy się jeszcze pobawić programikiem Sytler. ;] Instaluje się razem

z skinami ;]

Pozdrowienia ! Kamil2993

p.s na życzenie mogę dać screeny ;]

Odwrotnie :stuck_out_tongue:

Poza tym jeszcze można użyć tego stylu:

http://sid-crafty.deviantart.com/art/Wi … -105582529

Wtedy eksplorator wygląda tak:

e302b2a710328246m.png

Witam!

Mógłbym Cię prosić o screeny Kamil2993 dotyczące tej zmiany wyglądu? :smiley:

Screeny :

dda789b9450c26bcm.jpg

c57f8306030a0461m.jpg

a co z ikonami :?: :?: :?: :?:

a takie cos jest legalne??

Jest legalne.

Co do ikon to polecam :

Vista Icons Pack v2.1

Pablo55 mam pytanie czy twuj sposub jest dobry bo ten link jest zangielskiej strony i jak to ściagneto nie będemiał po angielsku? A tak wogula to daj może jakies instrukcje co do twojej instalacji

Co za różnica, w jakim języku? Przecież nawet po polsku nie potrafisz, jak widzę. #-o

Poza tym - w linku od pablo jest instrukcja.

A tak w ogóle, to jak się instaluje te ikonki? Ściągnąłem tą ostatnią paczkę, lecz kompletnie nie wiem jak to się instaluję. :? :?

Siemka mam pytanie jak zainstalować nowe ikonki ?? Plix Help!

Niezbyt warto, szpeci kompletnie system.

Bez WindowBlind nie ma frajdy :wink:

IMHO to wcale nie wygląda jak seven, wygląda jak słabej jakości wyrób sevenopodobny.

ale poco przerabiać XP na sevena? Rozumiem na Vistę, bo np. nie mamy funduszy na nowy sprzet/system…ale seven? przecież najlepiej go zainstalować a nie modyfikować i zamulać XPeka :slight_smile:

Zła czcionka, nie ma segoe ui.

Nie bawcie się w ten tutorial, to wszystko można zrobić naprawdę szybko i bezpiecznie.

  1. Ja posiadam już to zrobione i system ŻYJE.

  2. Większość transformatorów podmienia nasze pliki plikami angielskimi. On NA MIEJSCU przerabia NASZE polskie pliki, i po angielsku jest tylko bootscreen i ekran hibernacji.

  3. Po pierwszym restarcie nie zdziw się, jak zobaczysz stary ekran ładowania, jeszcze kernela nie podmienił.

  4. Po zalogowaniu odznacz “Disable unsafe aplications…” i zaznaczasz TrueTransparency, jak okna nie będzie (nie pamiętam dokładnie) to w centrum 7TP wejdź w Configure User Account. Zaznacz w Welcome Center (skrót na pulpicie) “do not show…”

http://www.winxtp.com/download/7TP2.zip

Wypakuj oba pliki na pulpit i uruchom Seven Transformation Pack.exe.

Brawo =D> Prawie bym się pomyliłem z oryginalnym win 7 =D>

Jak chcecie sobie upodobnić xp-eka do sevena bez transformation packów, to zapraszam do przeczytania Zmiana Windows Xp w 7

a jak ustawić 7TP3 żeby w firefoxie nie robiło lipy znaczy otwieram firefoxa i zamiast strony startowej jest jakieś gó…no strona producenta 7TP3 mimo że odchaczyłem że tego nie chce