Znikająca nagrywarka w Windows 7

Od jakiegoś czasu borykam się z tym problemem.

Znika mi napęd DVD.

Znalazłem gdzieś w sieci wpisy do rejestru, które ten problem rozwiązały.

Niestety dziś napęd znów zniknął. Pliczek z wpisami mam na pulpicie więc łatwo sprawę rozwiązałem, ale jednak martwi mnie przyczyna problemu.

Co może powodować tą sytuację?

Z programów związanych z nagrywaniem czy płytami używam Ashampoo Burning Studio Elements i daemon tools lite.

W Windows 7 jeśli w napędzie nie ma płyty, napęd jest wtedy nie widoczny (ukryty).

Po włożeniu płyty nic się nie dzieje.

W managerze urządzeń napędu nie widać.

Nie widać go nawet z zakładce zarządzanie dyskami w zarządzaniu komputerem.

Sprawdziłeś czy BIOS wykrywa napęd, sprawdź też połączenie z płytą główną oraz zasilanie. Jeśli BIOS nie widzi napędu musisz zacząć po kolei sprawdzać podłączenie napędu i próbować przepinać do innych gniazd. Możliwe że twój napęd umarł, to się często zdarza. Ja przez 15 lat wymieniłem już chyba z 7-8 napędów. Od CD-ROM do trzeciej nagrywarki DVD.

Jak napisałem w pierwszym poście dodanie tamtych wpisów do rejestru sprawia, że napęd po ponownym uruchomieniu komputera powraca.

Mam wrażenie, że zniknął przy odinstalowywaniu jakiejś gry, ale nie wiem bo nie sprawdzam za każdym razem czy system widzi nagrywarkę

Nieprawda. Windows to nie MacOS czy Linux. W tych systemach tak się dzieje. Daemon tools lite - to może być problem. Odinstaluj go potem dokładnie wyczyść rejestr w resztek wpisów tego programu. Czy używałeś też Nero? Czy był instalowany kiedykolwiek na komputerze? Jeśli tak to użyj tego: http://www.nero.com/enu/tools-utilities.html.