Znikające GUI w programach Java

Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem.

Otóż we wszystkich programach napisanych w Javie, po najechaniu myszą znikają różne elementy interfejsu

tj. przyciski (napisy na przyciskach, one same nadal działają), etykiety menu (tj. plik, otwórz, widok…)

i właściwie każdy tekst jaki można znaleźć w okienku.

Wygląda to mniej więcej tak, że po najechaniu myszką część napisu (lub cały) znika, a po przejechaniu

nad całym polem z tekstem zostaje nam puste miejsce bez napisów.

Nie muszę chyba mówić, że to nieco utrudnia używanie programów  :?

 

Zetknął się ktoś z czymś takim? Jest na to jakaś rada?

Niestety jest kilka programów napisanych w javie do których jestem przyzwyczajony…

 

 

Mam to samo już od jakiegoś czasu, na początku wszystkie programy pisane w Javie działały bez problemu, ale potem zaczęły się problemy z wyświetlaniem. Od tamtej pory miałem już format dysku i reinstall systemu - nie pomogło :(. Zauważyłem też, że problem pojawia się nawet w Java Control Panel -> http://i.imgur.com/MEHAo67.jpg?1

Przez panel sterowania -> java wywalcie wszystkie pliki tymczasowe, restart. Jak nie pomoże, to w tym samym aplecie usuńcie znane aplikacje javy, restart.

Jeżeli i to nie pomoże, to cofnijcie jave do wersji której data wydania jest toższama (lub lekko nowsza) jak Waszych aplikacji, !ALE! mając na uwadze poprawki bezpieczeństwa - jeżeli Wasze apki są podatne na znane ataki, to lepiej odpuścić. Można też cofać “na raty” - u mnie kolejne wersje które coś wnosiły albo psuły to 7u10, 7u45, 7u56.

 

I na koniec: jeżeli wszystko zadziała, to wyłączyć aktualizacje javy dopóki apki działają… ogólnie “jeżeli działa, to nie naprawiaj”

Hej, dzięki za pomoc drunkula - cofnięcie do wcześniejszej wersji Javy pomogło :). Dokładnie to miałem zainstalowaną Jave 7 (32 + 64 bit) i Jave 8 (32 + 64 bit), usunąłem wszystkie, a potem zainstalowałem siódemkę w wersji 7u71 (32 i 64 bit) i wszystko śmiga jak dawniej. Widocznie to Java 8 powodowała te problemy - jak widać nie zawsze nowsze znaczy lepsze…