Acer Aspire 5740G-434G50 I5-430M - partycja recovery

Witajcie!

Nie dawno kupiłem swojego pierwszego laptopa (jak w temacie). Zainstalowany został na nim system Windows Home Premium 64x. Chciałem go zmienić na wersję Ultimate, jednak okazało się, że wersją jaką dysponuję to wersja 86x. Na dysku znajduje się partycja recovery (rozmiar ponad 10GB) oraz druga (rozmiar ~100MB) - obu nie ruszałem. Czy jest możliwość, by przywrócić tego Home Premium 64x?

Pozdrawiam.

EDIT: Problem rozwiązany. Wystarczyło włączyć opcję D2D Recovery w zakładce Main w BIOSie. Potem już tylko kombinacja klawiszy ALT + F10 i odzyskiwanie startuje samoczynnie.

Ściągnij sobie z internetu Win 7 x64 i zainstaluj na oryginalnym kluczu, będzie chodzić. Te systemy co oni instalują są chyba specjalnie tak robione żeby człowiek potem sam musiał robić format.

BTW: Mam identycznego lapka.

Aktualnie siedzę na tej wersji, którą zainstalował eRecovery. Fakt, trochę minęło zanim sprawiłem, by system był czysty od preinstalowanego syfu, lecz warto było. Laptop chodzi jak marzenie. Prawdę powiedziawszy, spodziewałem się czegoś gorszego. Dla przykładu powiem, że Splinter Cell: Conviction leci na maksymalnych detalach, bez żadnej przycinki. Czegóż chcieć więcej za te pieniądze?

Koniec tego gdybania, bo nie od tego jest ten temat :wink: