Acer vs asus. co wybrać?

Witam,

mam mozliwośc wzięcia w erze za 1 zl laptopa. wiem ze jakość jest średnia ale nie stac mnie zeby zapłacić gotówka w sklepie a tu mam raty bez fatygi.

Problem jest tylko taki ze nie wiem który model wybrać. Oto specyfikacja każdego. Bardzo proszę o szybką pomoc, przedstawienie plusów i minusów każdego.

Model Asus K50IJ

System operacyjny MS Windows 7 32 Home Premium 64 bit

Procesor Intel Pentium Dual Core T4500 2,3 GHz

Karta graficzna Intel GMA4500

Dysk twardy 320 GB

Ekran LCD Przekątna 15,6

Typ LED HD

Pamięć RAM 1 x 2 GB

Napęd optyczny √ DVD+/-RW DL

Typ baterii Litowo-jonowa / 6 og 4400 mAh

Karta dźwiękowa √

Czytnik kart pamięci √ 3 w 1

WLAN √ 802.11 b/g/n

Karta sieciowa √ 10/100/1000 Mbps

Modem x

Bluetooth x

USB √ 2.0

Złącza i interfejsy RJ-45 (LAN), D-SUB 15 PIN, USB 2.0, Mikrofon wbudowany, Wejście Jack 3,5mm

Wbudowana kamera √

Wbudowany modem 3G x

Wymiary [mm] 370x256x35,5

Waga [g] 2600

Model Acer 5742Z

System operacyjny MS Windows 7 32 Home Premium 64 bit

Procesor Intel Pentium P6100 2 GHz

Karta graficzna Intel HD Graphics 128 MB

Dysk twardy 320 GB

Ekran LCD Przekątna 15,6

Typ HD

Pamięć RAM 3 GB

Napęd optyczny √ DVD+/-RW DL

Typ baterii Litowo-jonowa / 6 og 4400 mAh

Karta dźwiękowa √

Czytnik kart pamięci √ 2 w 1

WLAN √ 802.11 b/g/n

Karta sieciowa √ 10/100/1000 Mbps

Modem x

Bluetooth x

USB √ 2.0

Złącza i interfejsy RJ-45 (LAN), D-SUB 15 PIN, USB 2.0, Mikrofon wbudowany, Wejście Jack 3,5mm

Wbudowana kamera √

Wbudowany modem 3G x

Wymiary [mm] 381x253x34

Waga [g] 2600

missia666 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zadaj to pytanie na forum ACERa http://acerforum.pl/forum.php

wez lepiej asusa jak juz masz brac

jakosc i wykonanie jest lepsza no i jest mala szansa ze ci sie popsuje tak szybko jak acer :wink:

A niby dlaczego ma mu się ACER szybciej popsuć od ASUSa, to są tylko statystyki i wszystko zależy od konkretnej sztuki.

Ja mam Acera Aspire i jest całymi dniami zarzynany grami, już prawie 2 lata nic mu nie jest. Oczywiście do gier musiałem mu wymienić grafikę i procka, ale na już używane.

kurcze, no to co?

@luger

no wiadomo ale statystycznie acery sie psuja czesciej niz asusy a to ze ty masz taki egzemptlaz ktory ci sie niepsuje to tylko pogratulowac ze masz szczescie ze ci dziala

;d

bierz asusa :wink:

bedziesz zadowolony

pochwal się proszę z łaski swojej tymi statystykami - a jak nie to nie siej fermentu. 3 lata zajeżdżam 2 acery, zdażało się że były włączone po tygodniu non stop bo łatwiej było zamknąć jedynie klapkę :stuck_out_tongue_winking_eye:

poza tym asusy w wielu przypadkach jakością wykonania także pozostawiają wiele do życzenia. i weź pod uwagę, że to Acer jest 2 na świecie producentem komputerów.

To może ja dam link - KLIK :wink: Jak się komuś nie chce klikać, to sam wykres:

57ef112547223d6614ef1869d603452b,14,1.jpg

a ja celowo czekałem aż zamieścicie ten wykres - nie mając całkowicie pojęcia czego dotyczy…

-po pierwsze stworzony przez firmę SquareTrade - http://en.wikipedia.org/wiki/SquareTrade

która sprzedaje rozszerzenia gwarancji do 3 lat na sprzęt komputerowy, jak wiemy nie każdy rozszerza tę gwarancję.

-raport wykonany na próbie 30.000 losowych zgłoszeń serwisowych na terenie USA od osób które taką gwarancję wykupiły, a na terenie USA, Europy, czy Azji sprzedaje się bardzo często zupełnie inne modele komputerów, które trafiają tylko na konkretny rynek.

-raport opublikowany został dokładnie rok temu, więc dotyczył on modeli którym upływał aktualnie 3 rok gwarancji - wiec modeli zakupionych JUŻ 4 LATA TEMU,

Mogę się jedynie wypowiedzieć na temat Asusa K50IJ - posiadamy w pracy kilka tych lapków:

  • trochę tandetna klawiatura - trzeba się do niej przyzwyczaić - dla mnie minusem jest zintegrowanie strzałek z resztą klawiszy

  • plastik świecący zostają od razu ślady po ‘‘paluchach’’

  • niewygodny touchpad - ta ‘‘perforacja’’ powoduje że trudno przesuwać po nim palec

  • matryca świecąca - jest to albo plus albo minus - zależy kto czego oczekuje

Z pozytywów na pewno

  • cicha praca - wentylator włącza się bardzo rzadko i jest cichy

  • długa praca na baterii - spokojnie 3h

  • sztywna konstrukcja - łapiąc jedną ręką nie ma się wrażenia, iż sprzęt się zaraz złamie

@skrzek: no i? Test dotyczy sprzętu zakupionego w 2006 roku na terenie USA z rozszerzoną gwarancją, ale to nie znaczy, że jest fałszywy i niemiarodajny. Odnosi się do pewnej grupy sprzętu i tyle. Mało prawdopodobne aby jakiś test objął tak dużą i zróżnicowaną grupę sprzętu, aby uogólnić na wszystkie laptopy.

Nie twierdzę, że Acery są do kitu albo super wytrzymałe. Po prostu w różnych badaniach często wypadają jako jedne z najgorszych i tyle. Ten artykuł pamiętałem i podlinkowałem, ale czytałem na ten temat nie raz. Coś z życia? Kilka znajomych osób narzeka na Acery, a niektóre je chwalą. Podobnie z HP czy Toshiby. Znajomy w sklepie od razu stwierdza, że na Acery jest najwięcej napraw (po)gwarancyjnych. Oczywiście wiele zależy od egzemplarza jaki się trafi. To, że jednemu działa non stop jak marzenie, nie znaczy, że drugiemu ten sam model nie popsuje się po pół roku. Tak samo możesz trafić felernego Mercedesa jak i wytrzymałe Seicento :wink: