Acer Ext 5220 przydzielanie pamięci do grafiki

Mam pytanie co do przydzielania pamięci do karty grafiki.Na jakiej zasadzie to działa?Na laptopie pisze że może być nawet do 350 mb przydzielone.

Natomiast mi pokazuje że mam 128 :expressionless: Myślałem że od pamięci ram ale jak miałem 1gb to teraz jak mam 2gb cały czas mam 128.

W biosie nie ma opcji zmiany :expressionless: :expressionless:

Czy ktoś mi pomoże??

Pamięć przydzielana jest w sposób automatyczny i dynamiczny stosowanie do potrzeb

http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbo_cache

Czyli to ze pokazuje 128 nie jest prawda?Komputer w czasie dzialania aplikacji zmienia przydział ramu dla karty?Jeśli dobrze zrozumiałem

Jest, ale to maksymalna pamięć przydzielona dla karty. Najczęściej te karty mają 8 MB pamięci własnej a reszta jest dobierana z ramu

Tak. W zależności od wymagań aplikacji system przydziela odpowiednią ilość pamięci dla karty

Czyli 128 ma przydzielone tak czy tak a reszte dobierze sobie podczas dzialania aplikacji??Czy 128 to wszystko co bierze?Bo jesli tak to poco pisze ze jest do 350mb?

Nie. Ilość pamięci dla grafiki jest przydzielana w zakresie od 8 MB - 380 MB (jakoś tak), choć zależy to od jakości karty graficznej. W tym Acerze akurat maksymalna ilość pamięci dla grafiki jest określona w ten sposób:

Karta graficzna (pamięć karty) 64 MB

Karta graficzna (pamięć współdzielona) 384 MB

Sorki że tak zanudzam.Ostatnie pytanie:

Czy jeśli mam 1gb ram to weźmie do 384

Czy muszę mieć 2gb ramu?

Nie może wziąć więcej niż połowa pamięci RAM, choć ograniczeniem jest także konstrukcja karty, czyli jeśli masz 4 GB RAM to nie może Ci wziąć 2 GB. Karta ma swój maksymalny limit wykorzystanej pamięci

Czyli jak mam 1gb czy 2 gb ramu to i tak bierze tyle samo do karty graficznej.thx :slight_smile: