Acronis True Image 9.0 i przywracanie partycji/Błąd NTLDR

Witam.

Nie wiem czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Chodzi mi o taką rzecz. Mam zrobiony obraz partycji systemowej tym właśnie programem. Partycja systemowa liczyła 10GB (obraz znacznie mniej jak wiadomo). I załóżmy teraz że wkładam do kompa czysty dysk 160GB (chyba sformatowany) i mam dyskietke startową dla programu Acronis, to czy z płyty mogę jakoś wrzucić ten obraz na dysk aby wszystko grało? Czy mogę ten obraz partycji która liczyła 10 GB wrzucić tylko na partycje co liczy 10GB?

Edit 2 16.06.2008

Odświeżam temat. A więc tak zrobiłem jak mi poradziliście. Miałem dwa dyski w kompie i na ten drugi wstawiłem obraz partycji systemowej (po prostu chciałem zmienić dysk na większy a ten mniejszy wyciągnąć). I tu pojawił sie problem. Bo kiedy wyciągnąłem ten mniejszy dysk a został ten większy dysk (ten na który wstawiłem obraz systemowy) przy starcie wyskakuje mi komunikat że brak pliku NTLDR. To zrobiłem potem tak jak. Włożyłem z powrotem ten większy dysk żeby móc kompa wystartować oczywiście. I z płytki z Windowsem zgrałem następujące pliki: NTLDR i NTDETECT.COM na partycje systemową tego większego dysku, bo wyczytałem że tak należy zrobić. Co prawda wszędzie piszą, że należy to zrobić za pomocą Konsoli odzyskiwania ale tak też powinno działać. Niestety nadal nie działa i wyskakuje, że brak pliku NTLDR.

No i co teraz?

Dzięki za wszelką pomoc.

Z tego co pamiętam nie ma problemu, nie wiem tylko czy wersja 9 to potrafiła ale przypuszczam, że tak.

Możesz na dowolną partycję… nie koniecznie 10GB… to jest tylko wstępne założenie… program nie będzie kazać ci stworzyć partycji identycznej.

Witam.

Ponawiam pytanie. Edit 2 w pierwszym poście.

Do przenoszenia systemu na inny dysk fizyczny służy funkcja klonowania w Acronis, nie zrobisz tego obrazem z płyty.

A gdzie jest ta opcja? I jak się dokładnie nazywa bo patrze i nie widze.

To znaczy ja wstawiłem tą partycję za pomocą Acronisa na inny dysk “jako podstawową” czyli tak jak Acronis zaleca w podpowiedzi czyli systemową. Nie zrobiłem kopiuj wklej z jednej do drugiej partycji.

Ja mam Acronis11-w sekcji narzędzia dyskowe jest opcja klonuj dysk, po kliknięciu na nią uruchamia się kreator klonowania dysku.

Klonowanie to przenoszenie partycji systemu na inny dysk fizyczny, który stanie się dyskiem startowym.

A przywracanie partycji systemu odbywa się na tym samym dysku fizycznym i odbywa się za pomocą stworzonego wcześniej obrazu.

A więc prawie wszystko jasne. Ja mam wersje 9.0 a w niej nie ma opcji klonowania a szkoda.

Teraz ciekaw jestem czy można to jakoś naprawić ten błąd.