AMD overdrive

Witam.

Chciałbym złożyć nowy zestaw komputerowy współpracujący z AMD overdrive. Narazie mam taki zestaw:

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ 699 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X/ 425 zł

Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK AMD PGS 390zł

Dysk twardy:

Western Digital 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD5001AALS] 259 zł

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI 799 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black) 95 zł

Obudowa:

Cooler Master Gladiator 600 Black (bez zasilacza) 249 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 600W 299 zł

Wszystko jest ze sklepu internetowego esc.pl.

Chodzi mi o to, że chcę by cały zestaw poprawnie działał z AMD overdrive. Lepiej będzie kupić amatorowi podkręcania zwykły zestaw i nie podkręcać, czy może lepiej zainwestować w zestaw współpracujący z AMD overdrive?

Ten procesor jest na tyle silny i pamięci na tyle szybkie że nie będziesz potrzebował podkręcania przez długi czas.

Sprawdź czy procesor i pł.gł. będzie współpracować z tymi pamięciami.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Patriot AMD ciekawe czy mają już profile BEMP?

Wszystko bez zarzutu, ewentualnie nagrywarkę można by podmienić, jeśli chcesz to możesz zastosować RAID 2x500 (2x190zł Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12).

Ewentualnie można się przyczepić do obudowy za 249 zł ? Nie żebym miał coś przeciw cooler masterowi ale poszukać można czegoś odpowiedniejszego, lub większego w podobnej cenie. Lub kupić tańszy a zaoszczędzoną kasę użyć na drugi dysk ewentualnie lepszy cooler jeśli bawisz się w OC np.

Inne np.:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7863

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=5270

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=14570 (podobna)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7036 (większa, ta sama cena)

Procesor i pamięć RAM są naprawdę dobre, ale aby pamięć pracowała z 1600MHz to należy podkręcić płytę. Dowiedziałem się już, że wersja procesora na esc.pl to Black Edition. Każda płyta 7xx współpracuje z AMD overdrive, a pamięć RAM jest specjalnie pod to robiona :slight_smile:

Co do obudowy, to zależy mi na takiej by miała dobre chłodzenie, bym nie musiał już się bawić w dokupywanie różnych wiatraczków, lub nawet robienia nowych otworów wentylacyjnych. Którą z wymienionych byś mi doradził?

Tu masz szczegółowiej o wentylatorach:

CoolerMaster Centurion 532

Cooler Master Gladiator 600

Aerocool VX-9 PRO

Wszystko zależy od ciebie, co będziesz umieszczał jeszcze w tej obudowie, jak rozmieścisz kable. Aerocool ma sporo dużych wentylatorów przy których już nawet mocniejszy cooler ci nie będzie potrzebny chyba że zaczniesz się bawić w OC.

Musisz sobie jakoś wypoziomować, może tańsza obudowa a dodatkowo cooler i jakieś cichszy wentylatora albo 2, 120-140mm

Ale naprawdę nic zbyt mocno nie będzie się grzało.

Podkręcić pamięci w biosie płyty, Phenom II X4 955 jest tylko BE, GA-MA7****, pamieć zasadniczo jest prawie identyczna tylko jest zoptymalizowana pod amd, patriot robi nawet zoptymalizowane pod nvidię :smiley: Ale sam chcę takie pamięci i fajny zestaw.

Ja nie wiem co zrobię z 500GB a co dopiero z 1TB :smiley: W starym komputerze mam 40GB dysk, więc ten wydaje mi się ogromny :stuck_out_tongue:

W TEJ obudowie ten boczny wentylator jest już wmontowany, czy nie? :stuck_out_tongue: Niby są 2 wmontowane już, ale nie wiadomo które :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zamontowane wentylatory - 1 x 120x120x25mm (Tył) + 1 x 200x200x25mm (Bok) = 2 zamontowane

Miejsca na dodatkowe wentylatory - 2 x 120/140mm (Góra) + 1 x 120mm (Front) + 1 x 120mm (Dół) = 4 do rozbudowy

Że też ja tego nie zauważyłem… xD Warto by było zamontować jeden wiatraczek z przodu obudowy, żeby wdmuchiwał. Jest różnica pomiędzy wdmuchującym, a wydmuchującym wentylatorem, czy wystarczy go obrócić, lub podpiąć na “odwrót”?

Jeśli chcę wmontować z przodu wentylator wdmuchujący to TAKIE mają być?

Jeśli będziesz miał boxowy wentylator i obudowę z tubą, to ona sama będzie zaciągać powietrze ale tylko na procesor. W większości nie będziesz miał otworów do montażu na boku obudowy. Różnica będzie dodatkowo taka że będzie mocniej ciągnąć kurz bokiem. Nie wiem jak będzie zamontowana obudowa w biurku czy nie ale opcja z wywiewem powietrza do góry jest bardzo kusząca, szczególnie jeśli jednostka będzie stała na biurku.