AMD PHENOM II X4 955 pomoc w znalezieniu

Witam potrzebuje kupić procek AMD PHENOM II X4 955 3,2GHz tylko nie ten popularny Black Edit. tylko normalny bez BE 95W HDX955WFK4DGM

Czy ktoś ma może ten procek do sprzedania lub w jakimś sklepie by był… szukałem i nie ma nigdzie… czy ktoś pomorze?

W Polsce go nie kupisz, raczej bo w ogóle nie kupisz.

Po co Ci taki?

wiem ze w polsce go ludzie maja i uzywaja, bylo ich bardzo malo ale sa… bo to max pod moja plyte

Dodane 03.08.2011 (Śr) 21:04

kiedys nawet na ram,net byly pamietam

Ja Mazowsze :lol:

Pytaj sprzedawcy: http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-quad-core-am3-125w-i1729684537.html.

Dlaczego nie może być BE?

Dodane 03.08.2011 (Śr) 21:43

Jakie masz mobo?

nie moze byc bo jest nieobslugiwane przez plyte a zreszta zobacz sam Gigabyte GA-M52S-S3P v1

Sekcja zasilania go ogranicza, z daleka było to czuć od kiedy zobaczyłem że chodzi o wersje 95W… Ale co do tematu:

rradek21 , nawet jeżeli kupisz i będzie działał, to po jakimś czasie pożałujesz tego posunięcia. Dlaczego ? Ano już ci tłumaczę :wink:

-sekcja zasilania będzie resztkami sił pracować nawet na 95W procesorze, chyba nie liczysz na długi żywot komputera ?

-będziesz sobie pluć w brodę że nie kupiłeś wersji BE, OC jest bardzo przydatne a płytę można wymienić i nie są to nie wiadomo jakie koszta.

Dla pocieszenia powiem ci że Phenom II x4 955 125W NIE pracuję w stocku z najniższym możliwym napięciem. U mnie pracuje na 1.225 i jest w pełni stabilny, a stock to chyba 1.3 - 1.35 więc można przypuszczać że uda ci się trochę zbić vcore. Jeżeli chcesz żeby trochę pożyła ta płyta, to oczywiście w BIOS’ie zaznaczasz C1E, C’n’Q, oraz konfigurujesz K10STAT.

teraz mam procka atlon x2 6400+ 3,2 ghz 125W i plyta mi nie siada ma sie dobrze:)

Poczytaj sobie o czymś takim jak TDP ;] to że pisze 125W to nie znaczy że tyle bierze ;]

Ja wychodzę z założenia, że jeśli piszą, że procesor jest zgodny to jest, ale testów tej płyty nie czytałem.Mżę jakiś inny na 95W?

rradek21 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

ale ja wiem ze te 6400+ biora tyle i sa gorace, czytalem duzo testow o nim… a moja plyta tez czytalem o niej testy gdzies byly tylko juz nie pamietam i bardzo dobrze ja ocenili pod wzgledem ceny a jakosci oczywiscie w swoich czasach jak wyszla

Dodane 03.08.2011 (Śr) 23:28

takze wg mnie ten phenom nie uwali mi plyty

Dodane 03.08.2011 (Śr) 23:30

a innego nie chce bo jak mam brac innego slabszego to wale zmienic cala plyte glowna

Dobrze, włącz komputer i dotnij sekcji zasilania na swojej płycie kiedy komputer będzie w stresie i kiedy będzie w spoczynku. Jeżeli jest gorąca jak diabli, to uwierz mi że z phenomem w stresie może być gorzej.

gigabytegam52ss3prev10i.jpg

moge bez sprawdzania powiedziec ze jest goraca… ten model plyty ogolnie jest goracy, kiedys na innym forum powiedzieli mi ze to normalne bo ten model tak ma ze plyta jest goraca… ona od poczatku byla goraca nawet jak na samym poczatku siedzial zwykly atlon x2 4200+ 2,2 ghz

Dodane 05.08.2011 (Pt) 15:50

kiedys chcialem wlasnie paste wymienic na niej bo tempetarury wydawaly mi sie wysokie ale powiedzieli ze to normalne w tym modelu