r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
tux35

Czy Prevx może zakłócać działanie Kaspersky Internet Securit

Witam. Kilka dni temu wygrałem licencję na Kaspersky Internet Security na 3 miesiące. Kiedy chciałem zainstalować KIS to pojawił mi się komunikat że Prevx 3.0 jest niekompatybilną aplikacją i że należy ją usunąć. Ja kliknąłem Pomiń. Napisałem e-maila do Kasperskiego dlaczego się wyświetlił komunikat o niekompatybilności. Kaspersky powiedział że Prevx 3.0 zakłóca działanie KIS. Prevx wykrył 8 wirusów w folderze system32. Wykonałem pełne skanowanie KIS i nie znalazł zagrożen w folderze system32. Czy to jest prawda że Prevx zakłóca działanie KIS? Dlaczego KIS nie znalazł zagrożeń w system32 a Prevx tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Prevx coś wykrył wcale nie znaczy że to wirus, z tego o wiem sypie on fałszywymi komunikatami na lewo i prawo (łatwo natknąć się w sieci na informacje że pliki jakiegoś antywirusa identyfikował jako wirusy).

Co do niekompatybilności z KIS to chyba chodzi tu głównie o jego moduł ochrony proaktywnej, miałem podobne komunikaty instalując Kaspersky'ego na komputerach z zainstalowanym Comodo lub ZoneAlarm ale komunikaty nie pojawiały się gdy odznaczyłem przy instalacji moduł ochrony proaktywnej.

Z resztą ma to sens bo gdy dwa programy próbują skanować wszystko w locie w trybie blokującym dostęp do pliku systemowi i innym programom mogą się dziać niezłe jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0