ANKIETA [Windows 10]

:slight_smile:

Wole zostać przy 7

Powinno jeszcze być “Nie chcę używać Windows 10”.

To jest “nie skorzystałem”

Nie chcę korzystać z Windows 10.

Powodów jest kilka, ale takiego sensu jest nie ma w sondzie. To nie jest “nie skorzystałem”.

Po prostu takie jest podejście do W10, telemetria, wysyłanie danych na serwery ms , _ powiadomienia na W7, W8\8.1 _ niestety tego systemu nie robią zachęcającą. Ale “szary” użytkownik i tak nie będzie umiał zmienić tego Aczkolwiek korzystałem z 1 godzinę na tym systemie i nie mówię ze zły. Owszem fajne ma kilka rozwiązań.

Dodatkowo powinna być też taka opcja: “Nie chciałem korzystać nawet przez 1 s, ale zostałem zmuszony” - to tak odnośnie tego newsa:  http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-juz-ze-statusem-rekomendowanej-aktualizacji,News,70076.html

I wiem, że można to podpiąć pod “Tak, ale wróciłem do wcześniejszego systemu”, ale jak dla mnie nie jest jednoznaczne to, że ktoś z własnej woli korzystał z win10 przez jakiś czas i wrócił do wcześniejszej wersji systemu z tym, że ktoś przez swoją nieświadomość dostał nowszą wersję systemu w miejsce wcześniejszej wersji choć nie chciał aktualizować i teraz musi wracać do tej starszej wersji (o ile się jeszcze to uda zrobić)…

Nie chcę korzystać z Windows 10 z powodu inwigilacji (telemetrii). Strasznie jestem na to wyczulony. 

Zostając w temacie “inwigilacji” przez Win10.

Czekam z utęsknieniem na rzetelny artykuł ukazujący całość tego zjawiska, a nie jedynie wycinkowo koncentrujący się na Windows 10.

Sądzę, że wielu osobom otworzyłoby to oczy na otaczającą rzeczywistość, której nie dopuszczają do swojej świadomości.

Windows 10 nie byłby już taki straszny.

Dla mnie taki sens jest: bo jest “nie skorzystałem” głównie dlatego że nie chcę, ale liczą się też inne powody.

“Nie mogę skorzystać” dotyczy osób które mają inny system, którego nie zaktualizują do Windows 10 lub są po prostu piratami.

Dla mnie to jest proste i takie jest założenie.

Raz, że Acer nie dodał sterowników do modelu laptopa dla Win 10. A jak będą działać urządzenia po ewentualnym przejściu z win7 x64 do win10, to rosyjska ruletka. Drugi raz, że tego systemu jest za dużo i użytkownik ma za mało uprawnień, a w zasadzie nie ma nic do gadania do tego, co MS mu wciśnie.

W czerwcu wyłączyłem aktualizacje, a i tak oczyszczanie dysku wywaliło zbędne 10GB. A jak wlazła aktualizacja win10, chociaż nie molestowało - nie wiem.

Ponad pięcioletni acer aspire z pierwszej instalacji idzie elegancko. Producent nie udostępnił nowszych sterowników. Nie uwzględnił mojego numeru acer aspire 5734z jako modelu urządzeń mogącego obsłużyć systemem Windows 10.

Nawet się nie obraziłem na MS. Nie opłaca mi się downgrade z XP do win7 w ponad 8 letnim pc, chociaż intel daje pod moją płytę sterowniki pod win10. Nie będę zarzynał starego pc z XP, skoro szybciej śmiga od laptopa z win7.

Cóż, legalny win 7 x64, a na sprzęt nie udostępniono sterów. W kombinacje się nie wdam.

Posiadany sprzęt i tak by nie obsłużył jakichś gier wymagających win10. Oprogramowania potrzebnego dla mnie, a wymagającego win10, jeszcze nie znalazłem.

Jedźmy dalej. Z tym wymuszaniem i molestowaniem o win10, to widzę polowanie na niewolników MSoftu, czyli światowa nagonka na nuplisy, czyli - no please, - a zaraz potem Bach! Następna ofiara.

Dla mnie (świadomie) jest “Nie chcę korzystać z Windows 10” i znaczy to dokładnie tak, jak pisze. Zmyślanie innego sensu jest pokrętne.

 

No to chyba powinno być “mam inny system” :slight_smile:

Toż to insynuacja! :wink:

Cóż - ta ankieta jest tak tendencyjna, że nawet nie wiadomo, o jaki cel chodzi. Pewnie na zamówienie, ale to pewnie drobiazg. Pewnie autor nie poda jednego osobistego powodu, dla którego potrzebny mu windows 10, oprócz tego, że coś podoba mu się, albo innego podobnego określenia. Może to inni mają powiedzieć, co ma się autorowi podobać, żeby mógł wybrać. Nieładnie, że niewygodne opinie od razu podsumował, bo dotyczą tych, którzy “po prostu są piratami”. Zapewniam, że piraci sobie radzą i w necie namnożyło się już pirackich windowsów 10, czyli zcrackowanych obrazów iso. Inaczej wyglądałaby ankieta np: Czy windows 10 to: a) dobro, b) przydatność, c) zło, d) nieprzydatność. Mogłoby się okazać, że tych uważających windowsa 10 za zło, jest dużo więcej od tych, którzy uważają, że to dobro. Ate to byłby strzał w stopę księdza proboszcza* i wielu takich zachłyśniętych windowsem 10, albo tych, którzy na tendencji chcą zarobić.

Co to za oskarżenia “Po prostu są piratami”? Mój komputer, moje zasady, może ja nie chce W10, bo W7 “wygodniejsze”, nie ma problemów z drukarką i starszymi urządzeniami… Może ktoś nie życzy sobie żeby jego dane były przesyłane! Wszystko co nowe musi być fajne? Otóż nie!

Jasne, zmień sobie post po paru dniach od jego napisania :wink:

Musiałem napisać w nawiasach co oznaczają dane opcje bo niektórzy nie rozumieli tego co ja.

przykładowo nie można uznać “nie chciałem” do “nie skorzystałem” skoro logicznie wynika “nie chciałem, więc nie skorzystałem”

Ankietę założyłem, ponieważ obecnie mam ma komputerze W7 i jak zaznaczyłem raczej mam zamiar skorzystać z tego że legalnie, bezpłatnie będę miał W10. Przy tym zobaczyć kto skorzystał z tego procederu a kto nie oraz dodałem opcje dla osób, które mają za stare komputery lub używają inny system jak XP lub dystrybucja Linuksa oraz dla osób które wróciły. A z tym, że podsumowałem negatywne opinie to ja nie pytam w ankiecie o opinie tylko o to kto skorzystał. “Nie skorzystałem” jest dla tych co mogli i wszystko by im działało, ale nie chcieli. A “Nie mogę” dla tych co im coś nie pozwala (sprzęt, system, sterowniki). Choć można polemizować dla tych co i nie chcą i nie mogą to jednak nie jest ankieta wielokrotnego wyboru i chodzi o zarys, proste zagłosowanie.

Więc możesz zaznaczyć “nie skorzystałem” nie pytam o powody

 

Zwykła głupia ankieta z ciekawości z prostymi opcjami a taki skandal.

Nie mówię że nie skorzystam, tylko mówię że jeszcze warto poczekać do Redstone :slight_smile: Dla mnie to jest jak korzystać z visty lub W7 bez service packa.

Jest nie skorzystałem, a jeszcze nie skorzystałeś. Wszystko się zgadza, bo nadal czekasz.

Jeśli masz zamiar z darmowego W10 skorzystać to też masz taką opcję. Jeśli Redstone to płatna aktualizacja to nie skorzystałeś z bezpłatnego Windows 10 zaznaczasz nie skorzystałem.

Powinno jeszcze być: “Zaktualizowałem Windowsa 10 do Ubuntu 14.04” :stuck_out_tongue:

Nie wiem co tu znaczy “skorzystać”.

Zainstalowałem, i mam go cały czas na komputerze, ale praktycznie z niego nie korzystam, włączam go raz na kilka miesięcy, stoi tylko ze względu na ewentualne czynności jakich nie da się wykonać pod Linuksem.