Antena do Routera Tp-Link

Witam!

Mam router firmy Tp-Link WR941N. Mieszkam w domu 2 piętrowym i na 2 piętrze tracę sygnał i przez to pakiety danych do routera nie docierają. Jaką antenę wybrać? Ostatecznie może być antena zewnętrzna.

Dziękuje

Powiem ci tak taka antenka ci wiele nie da co najwyżej zasięg ci sie zwiększy o ponad metr bawiłem się konfiguracją ruterową w dużym domu.

Wyglądało to tak

w Piwnicy full na 1 parterze 50-65% mocy

na 1 piętrze 5% i mniej.

Rozwiązałem to tak że w piwnicy i na 1 piętrze postawiłem rutery, w zależności od tego czy kabel leci z góry na dół czy z dołu do góry konfiguruje się je tak samo.

z piwnicy lecisz kabelkiem na 1 piętro tam podłączasz ruter konfigurujesz go z tamtym żeby miał tą samą nazę sieci i tyle zainwestujesz 70-100zł na ruter i wiesz ze ci to będzie działało albo kupisz antenkę za 30-50 która wiele nic nie wskóra.

Nie wiem jakie tam są ściany i z czego ale mojej znajomej te rozwiązanie w zupełności pomogło i nie ma marudzenia że “internet mi nie działa”

Witam

Fakt antena nic nie da bo miałem taki sam problem i go rozwiazałem tym:

http://allegro.pl/planet-wnap-1110-150m-ap-bridge-wds-repeater-nowy-i3175113215.html

Bez kabli i sideł. Konfiguracja jest prosta ,AP ustawiasz w trybie Universal Repeater i wszystko śmiga pięknie:)

Jesli chcesz przestawić AP w inne miejsce to problem tylko leży gdzie jest najbliższe gniazdko 230V

również dodam że antena nic ci nie da;]