Antywirus na starego kompa

Witam.

Mam problem z doborem antywirusa na stary komputer (Celeron 1.7 GHz, 256 MB RAM). Zastanawiam się nad dwoma - Avira i Avast. Wiem żę wykrywalność mają podobną, a mnie najbardziej interesuje ich zasobożerność - który z nich w mniejszym stopniu obciąży tego staruszka na którym chcę go zainstalować.

Tylko proszę, bez postów typu “Avast to śmieć”, “Avira jest do bani”. Testowałam oba te programy i oba pod względem wykrywalności spełniają moje oczekiwania, nie miałam tylko okazji instalować tego na tak słabym sprzęcie na jakim teraz będę to robić, a na testy nie mam już czasu.

AVIRA będzie lżejsza, choć i nowy AVAST jest mniej mułowaty od swojego poprzednika :slight_smile:

Avira

fiesta , dzięki.

RONNY-Q , chyba nie doczytałeś mojego pytania: Avast czy Avira?

Jeśli już musisz wybierać spośród tych dwóch to Avira

Mam zainstalowanego Avasta na podobnym sprzęcie,mam tylko trochę więcej pamięci Ram bo 512 i nic nie " muli",a system postawiony 5 lat temu.Co do Aviry to niestety nie sprawdzałem :slight_smile:

Szczerze to bym Ci polecił Panda Cloud, zasobów nie zużywa prawie w ogóle. Ale jak wybierasz pomiędzy Avirą i Avastem to którego byś nie zainstalowała to żaden z nich mulić nie będzie. Instaluj Avirę i pamiętaj o konfiguracji odpowiedniej.