Gigabyte U7300 problem z instalacją

Witam,

kupiłem produkty firmy Gigabyte U7300. Jest to odtwarzacz DVB-T do laptopa… Niby wszystko z wierzchu jest ok, ale kiedy podłączać sprzęt pod USB to nie można zainstalować sterowników do urządzenia. wyskakuje komunikat: Nie rozpoznano urządzenia USB.

Dodam, że próbowałem to samo na 5 komputerach i efekt jest taki sam. Chciałem ręcznie zainstalować sterowniki do urządzenia, jednak kiedy próbuję to zrobić to pojawia się komunikat: System nie może odnaleźć zainstalowanego urządzenia, proszę sprawdzić czy jest ono właściwie połączone. Operację tę próbowałem tak jak wspomniałem na kilku komputerach i w różnych portach USB… Efekt? TAKI SAM! - nie rozpoznano urządzenia USB.

I w tym właśnie miejscu kieruję do Was prośbę o pomoc w tej sprawie. Czy można to jakoś zainstalować? Czy może sprzęt jest uszkodzony?

Dzięki za wszelką pomoc,

pozdrawiam!

A czy urządzenie fizycznie działa? Są jakieś tego oznaki (świecąca się dioda itd.)? Czy po podłączeniu do komputera system reaguje na podłączenie urządzenia (dymek z informacją o nowym urządzeniu, dźwięk jak przy włożeniu pendrive’a)?

Sprawdzałeś najpierw instalację sterowników bez podłączonego tunera ?

Hej,

Na 99% kupiłeś uszkodzone urządzenie. Posiadam niemal identyczną kartę - U8300 - i po podłączeniu w nowszych systemach od razu urządzenie wykrywa poprawnie; w Windowsie XP pojawia się komunikat o braku sterownika, ale nie o nierozpoznaniu urządzenia.

To potwierdza tezę o uszkodzeniu sprzętu.

:arrow: Podłączasz kartę przy pomocy dodatkowego kabelka czy bezpośrednio do portu USB? Jeśli jednak dodatkowym kabelkiem, to sprawdź, czy przypadkiem to on nie jest uszkodzony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kiedy podłączam urządzenie to słychać dźwięk, że je podłączono…dioda żadna się nie świeci, nawet nie wiem czy takowa jest w tym urządzeniu. Podłączałem je zarówno bezpośrednio do laptopa jak również za pomocą huba. Dymek jaki od razu wyskakuje to: “nie rozpoznano urządzenia USB”, innego nie ma.

Dzwoniłem do sprzedawcy od, którego nabyłem sprzęt. Powiedział mi, że jest ono najprawdopodobniej uszkodzone. Także spakowałem urządzenie i muszę je odesłać, bo zapewne trafił mi się uszkodzony model.

W takiej sytuacji uważam, że temat można zamkną, ponieważ nic już sensownego nie da się w tej sytuacji zrobić.

Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi,

pozdrawiam

Paweł

Hej,

Czerwona dioda z boku urządzenia - nie da się jej przeoczyć, gdy urządzenie jest podłączone. Jeśli dioda nie świeci, to już mamy praktycznie 100% pewność, że trafiłeś na uszkodzoną sztukę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może dopiero po instalacji sterowników zostanie wykryte urządzenie.

Trudno sprawdzić ?

Hej,

Niestety nie. Zresztą gabdziol napisał: Chciałem ręcznie zainstalować sterowniki do urządzenia, jednak kiedy próbuję to zrobić to pojawia się komunikat: System nie może odnaleźć zainstalowanego urządzenia, proszę sprawdzić czy jest ono właściwie połączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja, podczas podłączonego tunera :wink:

Dokładnie tak… Nie da się ręcznie zainstalować sterowników.

Tak jak napisał Dimateus… urządzenie jest na bank rozwalone, ponieważ żadnej diody nie widziałem, a szukałem czy coś się świeci. Dziś wysłałem sprzęt. Mam tylko nadzieję, że do razu dostanę nowy, a nie dopiero jak sprzedawca otrzyma nową sztukę od producenta :confused:

Hej,

Przyzwoitość tego by wymagała, ale różnie to bywa.

Można wymusić instalację bez podłączenia urządzenia, ale i tak w pewnym momencie - podobnie jak to jest w przypadku drukarek - pojawia się monit o konieczności podłączenia sprzętu. Bez jego wykrycia można tylko anulować instalację.

Sprawdziłem dokładnie - oba urządzenia U8300 i U7300 są wykonane identycznie. Jedyna różnica między nimi jest taka, że U8300 jest urządzeniem hybrydowym, tzn. umożliwia odbiór telewizji w sygnale analogowym - oczywiście jedynie tam, gdzie jest on jeszcze nadawany… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus