Artefakty na 64 bitowym Windows 7

Witam,

Mój problem wygląda następująco. Dokupiłem sobie pamięci ram i w związku z tym zmieniłem system na wersję 64 bit Ultimate. Niestety co jakiś czas na ekranie pojawia się poziome paski, coś jak zakłócenie w TV. Nie mam zielonego pojęcia skąd się to wzięło i czy jest to artefakt. Na systemie 32 bitowym wszystko jest w najlepszym porządku, sprawdzałem kilkakrotnie. Szkoda mi powracać do wersji 32 bit ponieważ odczułem znaczne przyspieszenie systemu po rozbudowie pamięci i zmianie na 64. Oto moja konfiguracja sprzętowa:

NOTEBOOK ASUS X52N

Procesor AMD V Series V140 (2.3 GHz, 512 KB cache)

Dysk twardy 320 GB SATA 5400 obr.

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4200

Wielkość pamięci karty graficznej Do 512 MB (pamięć współdzielona)

Z góry dziękuję za pomoc

Ile masz tego RAMu, jakiej firmy i jakie parametry? Domyślam się że komputer to laptop? Spróbuj innej wersji sterowników grafiki.

4 gb + 1 gb. Tak jest to laptop. Kość 4 gb to A-data czy jakoś tak a 1 gb Samsung. Oryginalnie miałem jedną kość 2 gb ale przełożyłem do innego lapka. Sterowniki ściągnięte ze strony Asusa pod ten konkretny model. Czy to może być przez te że procek ma tylko 1 rdzeń? Ale chyba to nie ilość rdzeni decyduje o tym czy obsłuży 64 bitowy system? Sorry ale nie znam się na tym aż tak dobrze. Spróbuje jakieś starsze stery może tak jak proponujesz.

Obawiam się, że będziesz musiał do tego przywyknąć. Mam Ati Xpress 1200 i 7 x64 i co jakiś czas widzę artefakty najczęściej przy wybudzaniu systemu z uśpienia. Wymiana płyty głównej nie pomogła.

A jeśli to zignoruję ( bo w sumie aż tak mi to nie przeszkadza czasem przez dłuższy czas się nic nie dzieje) to czy jest ryzyko uszkodzenia grafiki tudzież innych komponentów ? Czy jeśli nic nie wskóram odpuścic i wrócić do nędznych 3 gb ramu na 32 bitowym systemie?

Może przydzielić inną ilość pamięci współdzielonej dla karty graficznej.

Mam wrażenie, że kości mogą się gryźć. Wsadź samą 4 GB i sprawdź czy problem ustępuje. Być może nie mogą pracować razem.

Niestety problem nie lubiących się kości wykluczyłem wcześniej nawet na oryginalnej kości 2 gb się to samo robi.

Jeśli pod x86 jest ok, a pod x64 nie, to stawiam na sterownik karty graficznej.