Asus K50AB - niedziałające USB

Witam,

Chciałbym się spytać czy ktoś z tutaj obecnych miał problem z USB.

Mianowicie, ja oraz 2 znajomych posiadamy model notebooka K50AB-SX031.

Po ok niecałym roku, przestały działać niezależnie od siebie porty USB,

U mnie najpierw przestał działał totalnie jeden port, drugi teoretycznie działa - jak podepnę lampkę led - działa, chłodzenie działa, myszka i inne urządzenia już nie.

Oddałem laptop na gwarancję, dzisiaj mijają 3 tyg, postęp naprawy wynosi 0%. Zadzwoniłem z ciekawości na infolinię, gdzie otrzymałem informację, że uszkodzenie jest mechaniczne (uszkodzenie pinów - wyłamanie?) i muszą skonsultować się z asus global, czy zrobią mi to na gwarancji czy nie.

Ważne; żaden z powyżej wymienionych laptopów nie miał styczności z tym samym sprzętem pracującym pod USB.

Trochę mi to śmierdzi, jestem użytkownikiem komputera od dobrych 12 lat, z czego styczność z notebookami mam od ok 6 lat. Nigdy nie uszkodziłem żadnego portu USB, informują mnie o uszkodzeniu mechanicznym - co już dyskfalifikuje z naprawy gwarancyjnej, po czym mówią, że muszą sprawę skonsultować z globalnym serwisem.

Wysłałem jako pierwszy ze znajomych kompa, nie wiem co o tym myśleć i jak mam się zachować. Prosiłbym o kontakt jeśli ktoś miał już podobny problem, oraz informację jak został rozwiązany.

Dziękuję za odpowiedzi, ew kontakt ns PW.

Wychodzą właśnie złe oblicza producenta jakim jest ASUS. W tych czasach wszystko opiera się na pieniążkach. Prawdopodobnie uszkodzenie nie było z twojej winy, prawdopodobnie elektronika najnormalniej w swiecie padła, a uszkodzenie “mechaniczne” to prawdopobonie stały wykręt pań z “infolinii”.

Musisz liczyć na łud szczęscia, że zrobią ci port.

Pozdrawiam