ASUS K53BY - brak sterowników do karty sieciowej

Witam.

Mam problem ze sterownikami do karty sieciowej (to jest chyba przyczyną tego że nie działa mi internet mobilny od Play Mobile) Wszystko wygląda tak jak na zdjęciu z załącznika. Odinstalowałem sterowniki chipset,LAN i Wireless pobrałem ze strony nowe sterowniki i zainstalowałem ale to nic nie dało. Problem nadal istnieje. Nie wiem co się stało że ten problem sie pojawił. proszę o pomoc jak uporać się z tym problemem bez formatowania dysku. Co mam pobrać i zainstalować aby wszystko działało jak dawniej.

http://www.fotoszok.pl/show.php/1259537_bezantytua-u1234567.jpg

Masz chyba identyczna karte sieciowa jak ja, podaj mi identyfikator sprzetu, tej karty to cos zadziałam.

Chodzi ci o sterowniki modemu? Poszukaj na internecie bo tego co widze chyba instalowałeś stery do karty wifi i ethernet.

Zainstalowałem to co znalazłem na oficialnej stronie ASUS

Chipset

LAN

Wireless.

A potrzebuje czegoś aby te żółte wykrzykniki znikneły.

PS: o jaki identyfikator sprzatu chodzi? Nr. seryjny czy co?

wejdz w menadżer urządzeń , na wybrany sprzet do którego chcesz sterowniki kliknij PPM >> właściwości>>szczegóły>>identyfikator sprzetu i podaj cały ten kod co Ci sie wyświetli.

Chodzi Ci o steroaniki do modemu play mobile?

Na USB?

Podaj nazwę modemu.

Codzi mi o sterowniki do karty sieciowej (tak jak na zdjeciu jest, aby te zółte wykrzykniki znikneły) Modem huawei na innym laptopie działa normalnie, a na tym asusie nie chce działać.

Pobierz aktualizacje pilne i opcjonalne, ale sprzętowe z Windows Update, wszak wszystko co Ci brakuje pochodzi z Microsoftu.

To mi sie wyświetliło z identyfikatora sprzątu:

*6to4mp

*ISATAP

*ISATAP

*ISATAP

*TEREDO

ms_agilevpnminiport

Niestety nie mam internetu aby zrobić aktualizacje nie działa ani przez kabel ani Wifi.

Ciekawe! Zarówno WiFi jak i Ethernet sygnalizują prawidłowe zainstalowanie. W istocie wygląda to na brak sterowników Chipseta bądź Card Reader’a.

Wogóle nie działa internet po kablu ani przez Wifi.

Menadżer zadań -> Sieć-> pisze " Nie znaleziono aktywnej karty sieciowej"

Przypuszczam że jest to brak tych nieszczęsnych sterowników do karty sieciowej.

skoro wszystko jest zainstalowane jak trzeba, to podejrzenie powinno paśc na soft - ja podejrzewałbym infekcję np zero.accessem. dla świętego spokoju pobierz otl i zamieść logi w dziale bezpieczeństwo.

wykrzyknikami się nie przejmuj, akurat te nie są groźne (mogą się nawet mnożyć, jeśli to problem to podam rozwiązanie) problem jest opisany tutaj.

temat w dziale bezpieczeństwa zamieściłem 2tygodnie temu oto link.

http://forum.dobreprogramy.pl/komp-zasmiecony-internet-nie-dziala-brak-sterownikow-t504098.html

Jak trzeba to założe nowy temat z nowymi logami, bo te mogą być już stare.

Nie wiem co jeszcze trzeba zrobić aby to działało jak należy…

tam żadnej odpowiedzi odnośnie infekcji nie dostałeś widzę. Spróbuj założy nowy temat, z nowymi logami - wydaje mi się ze jeśli chodzi o hardware lub sterowniki to raczej wszystko.

Internet po kablu jaki podłączałeś i w jaki sposób?

Neostrada 1mb, kabel ethernet modem jakieś Combo ZTE. Podłączyłem kabel do laptopa i to nic nie dało, zero jakiejkolwiek reakcji.

Nawet nie mam w prawym dolnym rogu ikonki Sieć.

Włściwie to pal licho z tymi sterownikami… Internet mobilny od Play nie działa.

Myślałem że te żółte wykrzykniki obok karty sieciowej, to to jest wina ze play online nie działa.

Może to nie jest wina braku tych sterowników że to (play) nie działa.

Pandrive działają jak trzeba, mysz bezprzewodowa też działa, a modem od Play na innym laptopie działał bez problemu…

Czarna magia…

wydaje mi się zatem że to jest wirus.

spróbuj użyć tego narzędzia i powiedz czy coś znalazł.

TDSSKiller znalazł takie coś:

http://www.picshot.pl/public/view/full/228506

http://www.picshot.pl/public/view/full/228507

Usunełem to teraz trwa scan Dr.Web CureIt i juz znalazł jakies 4 trojany.

Wczoraj założyłem nowy temat w dziale bezpieczeństwa z logami OTL ale jak narazie brak odzewu.