Athlon 64 x2 4400+ kontra Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz

Witam!!

Niedługo będę miała nowy sprzęt komputerowy.Moje pytanie brzmi: Jakie są różnice pod względem wydajności, szybkości pomiędzy procesorami w zawartym tytule tegoż wątku? Proszę abyście składali tutaj swoje odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

Czekam. :slight_smile: :smiley: :-o

Core 2 Duo się zdecydowanie lepiej podkręca (nawet na ponad 3GHz). Z athlonem już tak dobrze nie jest.

Athlon aby dorównywał Pentium Dual Core musi mieć taktowanie o ok. 400MHz wyższe, na dodatek 3GHz dla athlona to kres(mało który do tego dochodzi) a Pentium Dual Core na 3GHz dopiero chce lepsze chłodzenie, ogółem w athlony x2 nie warto już inwestować

Acha. A wiesz jak współpracują z najnowszymi grami? Hm…np: Crysis, Assassin’s Creed itd.

Współpracują tak samo, tutaj nie ma żadnych różnic, oczywiście wydajność to inna rzecz i tutaj procek Intela jest górą ze względy na większą wydajność dlatego wybieraj Intel E2180 z tym że te procesory w fabrycznych zegarach mają podobną wydajność Intel jest wydajniejszy ale pełną jego moc wykorzystasz jeżeli przyśpieszysz zegar tego procesora.

Stockowo wydajniejszy jest AMD ale jeśli zamierzasz kręcić to tylko Intel

Wcale athlony się tak źle nie podkrecaja…

Ale i tak lepiej wziąść Dual Core E2160/E2160.

http://pclab.pl/art31631-3.html

sk91 , zgadam się z Tobą , aczkolwiek w tamtym artykule te procki były w pomieszczeniu które miało 5* … chyba nikt w takim pomieszczeniu nie obsługuje PC :slight_smile:

Tak jak napisał Owca_92 ,

a mógł byś mi pokazać gdzie to pisze że są w pomieszczeniu które ma 5*C coś nie mogę znaleźć.

Sam tytuł

A już widzę, dzięki :wink:

Jest napisane Athlony w lodówce… Poza tym to że na CPU-Z jest napisane 3,9Ghz to nie znaczy że wytrzyma 10min orthosa a daje głowę że nie wytrzyma… 3,2 robi F3 i to przy dobrym chłodzeniu ale to i tak nie jest większa wydajność niż 3Ghz na Pentium Dual Core

Athlon x2 5000+ się tak podkręca. Popatrz na necie i oni też testują stabilność, myślisz że podkrecają i tyle ile wycisną dają wyniki? LOL.

To czemu nie dadzą screena z super pi czy Orthos ?? nawet nie zrobili testu w grach i aplikacjach :x

myślę że z taką procedurą testów Pentium Dual Core poszedłby na 4,3Ghz

http://pccentre.pl/article/show/Jak_bije_sie_rekord_Polski_w_podkrecaniu/id=16938;page=1

przeczytaj to i zobacz że wodą 0 stopni 3,9 jest kresem a tu niby na powietrzu w lodówce tyle zrobili…

Ja swojego z podpisu kręce na boxie i wcale się tak mocno nie grzeje, McDracullo na boxie równierz kręcił swojego F3 na ponad 3Ghz więc z tym chłodzeniem to przesadzacie

Ale ty czy McDracullo nie macie 3.9 GHz.

na intelu też tego nie zrobisz na boxie :wink:

Na Intel Core 2 Duo E8400 chłodzenie Box podobno to do zrobienia jest.