ATI, nVidia czy intel

Co macie, ATI, NVidia, Intel, S3, Matrox. Zintegrowana, PCI, AGP, PCI-E.

Jaka firma waszym zdaniem robią lepsze GPU.

Niestety Ati (zresztą wszystko jest w podpisie)

Myślę że mój komp już nigdy się nie zmieni

(no może rozszerzę go do 3GB RAM-u).

Zostanie taki jaki jest do końca swoich dni :slight_smile:

(on zostanie ale kupie drugiego, nowego :slight_smile: )

ATI już nie ma, zostało wchłonięte przez AMD

ja mam nvidię geforce 5500 128mb/128bit, żałuję że kupiłem ten szajs no ale cóż poradzić

nVidia i to bezapelacyjnie, ma najlepsze układy na rynku (8800gtx i gts) Jest też firmą według mnie bardziej przyjazną klientowi, szybciej poprawia stery…

AMD nie odstaje wiele ale jest nieco słabsza (na rynku high-end, jej R600 jest dużo bardziej prądożerny i cieplejszy od 8800gts ale za to równie wydajny a nawet wyprzedza 8800gts) i na dodatek wolno koryguje stery… na starszych platformach raz przoduje AMD raz nVidia zależnie od gry. Są gierki w których karty AMD sobie nie radzą a są takie że biją geforce na łeb…

Nigdy nie kupię żadnego Radka. Miałem kiedyś Radka, znajomi mają i wszyscy mieliśmy z nim problemy. Ciągłe zmiany sterowników pod daną grę - nie było takich, na których wszystko by ładnie chodziło dobrze, np. albo Counter-Strike 1.6 albo nowsze gry, ale też nie wszystkie na jednych sterownikach.

Geforce jest taki przyjazny userowi ^^. Po prostu instalujemy najnowsze sterowniki ze strony i koniec zabawy - zawsze wszystko śmiga tak jak powinno.

heh,

jaj mam w desktopie 2 x GeForce 7950 GT Extreme, chociaż chwilowo testuję Nvidia GeForce 8800 GTX 756MB, a lapku mam Radeon Mobility X700 128 MB.

nie narzekam, :stuck_out_tongue:

Ja mam Radka i nie narzekam :slight_smile:

Stery są wypuszczane co ~1,5 miesiąca, podoba mi się też możliwość zassania samego sterownika, bez tego całego Catalyst Control Center;

Nie wiem jak teraz, ale jak miałem kartę od NVidii to zawsze musiałem instalować “ramożerne” stery z panelem kontrolnym NVidia :?

A tak mam sam ster i już :wink: bez dodatkowych bajerów, a i wszystkie gierki mi chodzą bezproblemowo

Ja mam GF6150 zintegrowany :stuck_out_tongue: i też nie narzekam, dużo nie gram, a jak juz to w:

Gothic 2, Colin 4, Max Payne 2, Call of Duty

Ale myśle ze tak za rok zakupie jakąs fajną karte na PCI-E :slight_smile:

NV (6800GT) :wink:

NV 7300GT DDR3 Nie narzekam bo na razie wszystko tnie mi przez procesor (2gia=2,3gia :D) i ram ddr 512 333

Ja mam Radka HD 2900 XT i na razie nie narzekam. Chociaż sam osobiście wolę nVidię. :stuck_out_tongue:

Ja od zawsze (od czasów fantastycznej Rage 128) używam ATi. Może i obecne Radeony są odrobinę mniej wydajne, ale bądźmy realistami - czy widzicie różnicę między 150 FPS a 120 FPS? Ludzkie oko i tak łapie zaledwie coś koło 25 FPS. Obecnie używam Radeona 9250 (128/128) - stare to już ale do gier, w które gram (Heroes 3, Diablo 2, Tomb Raider, Fallout i inne tego typu) jest aż za dobra. Sterowniki wychodzą co miesiąc (do 9250 już nie). Pozdrawiam wszystkich użytkowników ATi.

NV 5200 :?

ja swoja przygode z kartami zaczynalełem od S3 Virge 4mb :stuck_out_tongue: pozniej do tego byl kupiony jakiś 3dfx voodoo - akcelerator który sprawił mi najwięcej przyjemności w życiu, ach te rozmyte tekstury :stuck_out_tongue:

aktualnie nvidia

ale marka ATI ciagle istnieje, ma się dobrze i ciagle pod jej szyldem wypuszczane sa nowe karty wiec po co ta “sensacyjna” informacja z Twojej strony ?

niezapytałes się jeszcze jaki ma zasilacz^^

Ja zacząłem moją historie od komputera Dell i tam chyba była karta graficzna S3 Trio 2MB to była karta zintegrowana, potem miałem kompa z kartą nVidia Riva TNT2, następnie GeForce 2 MX którego zmieniłem na GeForce 5600, teraz mam GeForce 8600 i jak na razie jestem zadowolony.

NV GF4mx440 agp 4x :wink: przedtem miałem TNT rive 32 xxx i jeszcze jakieś inne dziadostwa :stuck_out_tongue: nigdy nie miałem ati…

ATI RADEON X1600 pro

mam dośc ati

chce GeForce :wink:

heh, narzekać na najlepszego Radeona się nie da. :wink:

Ja mam GeForce 7300GT (co widać w opisie) i jest git. Najważniejsze że jak na razie wszystkie gry mi chodzą. Ta karta w zupełności mi wystarcza.

Nvidia najlepsze :slight_smile: 6800 Ultra pokonują 2400 HD. Szkoda, że mam Nvidię 6150.

tia, w czym?

Tym, że to nVidia? :hahaha:

Nie robiąc OT:

Mam GF 5200 FX i jestem zadowolony.

Nawet rok temu mi większość gier chodziła :stuck_out_tongue:

Nawet Carbon :twisted:

A ATI nigdy nie miałem :frowning: