Automatyczna zmiana końcówki w IP

Witam

Mam mianowicie problem od dłuższego czasu miałem dobrą rzecz ponieważ zmieniała mi się automatycznie końcówka w IP,lecz po pewnym dobrym czasie coś się mi stało i już mi się ta końcówka w IP nie chce zmieniać i IP jest ciągle i te same oczywiście modem resetowałem i nic nie pomaga co mam zrobić,aby powróciło to do normy :?:

Internet mam w multimedii i mam bezprzewodowy modem WiFi z firmy CISCO.

Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam.

Pytanie tylko o jakim IP mowa, o publicznym czy prywatnym? Jeśli prywatnym, to prawdopodobnie IP przypisane jest do MAC adresu, jeśli publicznym, to widocznie operator przypisał Ci stałe IP.

To, że masz stałe IP stanowi jakiś problem?

Pozdrawiam!

IP mam publiczne i ogólnie nie wiem co się stało wcześniej wystarczyło restart neta i miałem nowe IP z nową końcówką i chciałem,aby to przywrócić tak jak miałem wcześniej nie wiem czy ja coś zrobiłem z własnej winy,że już mi się nie zmienia czy to zrobił administrator z multimedii.

Od 10 miesięcy mam stałe IP z Multimedii mimo dynamicznego z umowie, skutkuje tylko przełączenie kabla sieciowego do drugiej karty sieciowej w komputerze, po przełączeniu do pierwszej mam ponownie poprzednie IP. Najwyraźniej Twój rejon był inaczej skonfigurowany a obecnie zrobili jak w innych rejonach Polski (była na ten temat na tym forum dyskusja)