Avast! czy avira oraz comodo czy outpost?

Hej!

Który z wymienionych antywirusów (avast!, avira) jest lepszy? Czytałem, że avast! wycina wirusa z pliku jak chce. Czy to prawda?

Zależy mi na :

Jeśli chceć mieć virusa i nie móc go usunąć to wybierz avasta.A tak swoją drogą to avira ma dobrą heurystykę i już lepszą wykrywalność od avasta.Konfiguracja też zajmuje może 2min.Co do zasobożerności Avast/Avira to też zdecydowanie na plus dla Aviry bo jest to chyba najlżejszy antywirus zaraz obok dr weba.Po prostu siedzi sobie w trayu i nie czuć że pracuje.proces Avguard.exe pobiera u mnie 10 ramu.Także ja bym wybrał zdecydowanie Avirę jak i większość użytkowników tego vortalu bo przebija nie jedną płatną aplikację na głowę.Jeśli chcesz to tutaj masz link jak ją optymalnie skonfigurować: http://yngve.neostrada.pl/Konfiguracje/Avira/ , znajdziesz jeszcze pare przez google jak i youtube.

Co do firewalli hmm… Obecnie korzystam z pc tool firewall i jest bardzo dobry i także chyba najlżejszy.Comodo uchodzi za jednego z najlepszych ale jego komunikaty mnie po prostu dobijały.Outpost też bardzo dobry i lekki.Reasumując do zastosowań typowo domowych,Avira i Outpost będą idealne.

Ja również wybieram Avirę. Miałem kiedyś, a poza tym ma bardzo dobre opinie. Jedyna wada (przynajmniej dla niektórych) to brak Polskiego interfejsu.

Aktualnie korzystam od długiego czasu z AVG. Zdecydowanie odradzam Avasta.

Zdecydowanie bezpłatna wersja Aviry. Avast nie jest zły ale gorsza wykrywalność. Darmowa Avira naprawdę przebija komercyjne oprogramowanie av. Sam używam Aviry. I wchodzę na różne zawirusowane strony (specjalne linki do zawirusowanych stron) to Avira wykrywa najwięcej. Avast kilka razy poległ na tych linkach co kończyło się formatem kompa. NOD też dość dobry ale wykrywalność ma gorszą od Aviry (mimo zaawansowanej heurystyki)

Tak że na dzień dzisiejszy króluje Avira. Polecam zainstalowanie i przetestowanie tego lekkiego av i nad wyraz skutecznego.

co ty za głupoty wypisujesz?? :o

I tyle samo warty… :smiley:

Ja polecam Avast!+Comodo.

ewentualnie na początek Avast!+Zone Alarm Free (bardzo prosta konfiguracja)

A z tych płatnych to zdecydowanie KIS

Hmmm, zainstalowałem avirę, prawię ją skonfigurowałem - w ogóle nie czuję, że się aktualizuje. W ogóle go nie widać :smiley: Tylko parasolka w trayu :wink: Zobaczymy jak się będzie spisywać - jak kiepsko to spróbuję avasta :slight_smile:

Hmmm, dalej nie wiem co z zaporą :slight_smile:

@edit - > aktualizacja stoi w miejscu, chyba sobie podaruję ten antywirus :?

W darmowej wersji aviry są problemy z aktualizacją, najlepiej robić ją późnym wieczorem :wink: Comodo to bardzo dobry, darmowy firewall :slight_smile:

acha O_o

Dobra, to nie miejsce na kłótnie. Avira u mnie okazała się nie wypałem (nie chciała się aktualizować - zapora nie blokowała bo wyłączyłem na chwilkę :wink: )

A więc - avast! czy inny av darmowy? W ewentualności jaki komercyjny, ale spełniający wymagania opisane w pierwszym poście)

Avira nie ma problemów z aktualizacjami, ten AV tak właśnie się aktualizuje (długo), najlepiej ustawić sobie w zakładce Scheduler, 3 aktualizacje w ciągu dnia.

beznazwyl.th.pngaaaavo.th.png

Hmmm - 30 min i dalej 0%, 0kb danych, 0 aktualizacji?

Mają problemy z serwerami i już należy ją przekreślać? mi też się nie aktualizuje teraz i nie panikuje.Zaktualizuje się po południu albo wieczorem.Bez obaw,zostań przy avirze

Dobra - spróbuję jeszcze raz, jutro - a teraz małe pytanie :

Przy dodawaniu nowej godziny (np. 8:00 - 10:00 - 12:00 - 14:00 - 16:00 - 18:00 - 20:00 - 22:00 bo w tych godzinach korzystam z PC, nocą śpię) trzeba dodać zawsze nową godzinę, czy można gdzieś wklepać mu regółkę, że ma sprawdzać np. co 2-3 godziny?

Trzeba wklepać na konkretną godz.,jak np. komp będzie wyłączony o tej godzinie to można tak ustawić, żeby po włączeniu zaraz się zaktualizował, ale jak ktoś chce to może nic tam nie zmieniać i wtedy będzie miał 1 aktualizację automatyczną na dobę.

avira+comodo

Zdecydowanie polecam ci program Avast.Przede wszystkim mało obciąża system, jest łatwy w skonfigurowaniu i jest po Polsku.Avira nie ma polskiego interfejsu i wyskakują reklamy.Także polecam ci Avasta.

Zmieniam zdanie. Zdecydowanie polecam Avast!+Outpost. Dziś zawiodłem się na Comodo :frowning:

Avire ludzie chwalą bo zazwyczaj on wykrywa…fałszywe alarmy :!: :slight_smile:

Avira- lepsza ochrona niż avast i program jest szybszy od avasta.

demo do ściagnięcia stąd:

http://avira.net.pl/download/avira_anti … ium_en.exe

Jest jeszcze dobry AVG Free edition.Pomimo tego, że nie ma funkcji anty-rookit, ale dla tych co nie wchodzą na strony niepożądane i nic nie ściągają to jest dobry antywirus z dużą bazą wirusów i dobrą wykrywalnością.